Rogów- Jeżów- Rogów- Kołacinek
Wycieczkę rozpoczynamy w arboretum SGGW w Rogowie, które stanowi jeden z największych i najstarszych tego rodzaju obiektów w Polsce. Arboretum ma charakter leśny, zgromadzono tu ponad 2000 różnych gatunków i odmian roślin, głównie drzew. Znajduje się tu m.in. największa kolekcja klonów w Polsce, która szczególnie zachwyca jesienią, kiedy liście przybierają tysiące barw. Na szczególną uwagę zasługują również drzewa i krzewy pochodzące z Chin.
Następnie udajemy się do znajdującego się przy arboretum Muzeum Lasu i Drewna. Znajduje się tam bogata kolekcja spreparowanych okazów ptaków i ssaków, w tym nietoperzy, a także wystawa owadów, poroży, kolekcja szyszek z całego świata.
Kolejny punkt wycieczki stanowi przejażdżka Rogowską Kolejką Wąskotorową. Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała to najdłuższa zabytkowa kolej wąskotorowa w Polsce biorąc pod uwagę długość dostępnych torów (całość 49 km).
Przed odjazdem kolejki, na stacji w Rogowie, zobaczymy zabytkowe lokomotywy, parowozy i stare wagony z zachowanym historycznym wyposażeniem. Po obejrzeniu ekspozycji taboru wyruszamy kolejką ze stacji w Rogowie do pobliskiego. Na stacji w Jeżowie podczas postoju można skorzystać z rozpalonego dla turystów ogniska, aby przyrządzić sobie ciepły posiłek.
Ostatnim punktem wycieczki jest DinoPark w Kołacinku. Przejdziemy się tutaj specjalnie przygotowaną ścieżką ery mezozoicznej, której główną atrakcją są naturalnej wielkości modele dinozaurów. Oprócz tego na miejscu znajduje się także wystawa geologiczno- paleontologiczna, gdzie zobaczyć można skamieniałości a także wyświetlane są multimedialne projekcje. Z myślą o najmłodszych przygotowane są ciekawe gry i zabawy terenowe, podczas których np. poszukują zakopanych skarbów przeprowadzając wykopaliska.

Program wycieczki

Dzień 1

Arboretum & Muzeum Lasu i Drewna w Rogowie

Arboretum SGGW w Rogowie, które stanowi jeden z największych i najstarszych tego rodzaju obiektów w Polsce. Arboretum ma charakter leśny, zgromadzono tu ponad 2000 różnych gatunków i odmian roślin, głównie drzew. Znajduje się tu m.in. największa kolekcja klonów w Polsce, która szczególnie zachwyca jesienią, kiedy liście przybierają tysiące barw. Na szczególną uwagę zasługują również drzewa i krzewy pochodzące z Chin.
W Muzeum Lasu i Drewna znajduje się tam bogata kolekcja spreparowanych okazów ptaków i ssaków, w tym nietoperzy, a także wystawa owadów, poroży, kolekcja szyszek z całego świata.

Godziny otwarcia: w dni powszednie: 7.00 – 15.00 (bilety można kupić w Arboretum) w październiku zapraszamy w soboty i niedziele od 12:00 do 17:00
Czas programu: 2,5h
Ceny biletów: Ceny biletów: normalny: 9,00 zł ulgowy: 6,00 zł rodzinny (2 os. dorosłe + 2 dzieci): 26,00 zł łączony (muzeum + arboretum) ulgowy: 12,00 zł łączony (muzeum + arboretum) normalny: 19,00 zł
http://cepl.sggw.pl/