Odkryj sekrety historii pod Poznaniem! Poznań – Polska Marka Turystyczna – zaprasza na prawdziwą podróż w czasie. Przenieś się do czasów średniowiecza, poznaj słowiańskie legendy, spróbuj swoich sił jako piastowski wojownik, strzelaj z łuku, poznaj ptaki drapieżne i sam zbuduj średniowieczną katapultę. A to wszystko podczas jednej wycieczki!

Zapraszamy do Pobiedzisk i Murowanej Gośliny. Poniższa wycieczka da uczestnikom możliwość odbycia niesamowitej lekcji historii.

Polska jest krajem różnorodnych doświadczeń – historycznych zabytków, kulinarnych przysmaków i wspaniałych krajobrazów. Właśnie to bogactwo możliwości i sposobów spędzenia wolnego czasu stało się inspiracją do stworzenia Polskiej Marki Turystycznej. Odwiedzając miejsca opatrzone tym prestiżowym certyfikatem, możecie być pewni najwyższej jakości świadczonych tam usług oraz niezapomnianych turystycznych wrażeń.

Program wycieczki

Dzień 1

Wizyta w Grodzie Pobiedziska

Zlokalizowana na Szlaku Piastowskim drewniana replika grodu z okresu początków państwa polskiego jest historycznym parkiem rozrywki. Wewnątrz obwarowań znajduje się wystawa machin oblężniczych. Na strzelnicy można własnoręcznie rzucać toporem i oszczepem, a największe emocje budzi strzelanie z kuszy wałowej i gigantycznego trebusza. Dzieci chętnie wypróbują drewniane tarcze i miecze oraz karuzelę-kierat i tor konny. W grodzie regularnie odbywają się festyny historyczne i pokazy walk wojów.

Godziny otwarcia: www.grodpobiedziska.pl
Czas programu: 1,5h
Dostępność: Obiekt dostępny przez cały rok po wcześniejszej rezerwacji
Ceny biletów: www.grodpobiedziska.pl
Bilety online: Brak
Gród Pobiedziska: www.grodpobiedziska.pl

Wizyta w Skansenie Miniatur Szlaku Piastowskiego

Skansen Miniatur to park zawierający makiety obiektów historycznych i interesujących fragmentów zabudowy Szlaku Piastowskiego i wielkopolskich miast. Są to wierne kopie oryginałów wykonane w skali 1:20. Wśród miniatur zobaczyć można m.in. Pałac w Rogalinie, Bibliotekę Raczyńskich, katedrę w Gnieźnie i Stary Rynek w Poznaniu. W piaskownicy archeologicznej dzieci mogą odsłonić piastowskie ruiny. Ekspozycję uzupełnia kolekcja rzeźb bóstw słowiańskich, a więc podczas spaceru z przewodnikiem będzie można poznać kilka słowiańskich legend. Obiekt można zwiedzać korzystając z gry turystycznej/questu.

Godziny otwarcia: 10:00-18:00
Czas programu: 1h
Dostępność: Czynny codziennie
Ceny biletów: https://miniatury.pobiedziska.pl
Bilety online: Brak
Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego: https://miniatury.pobiedziska.pl

Wizyta w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie

Park Dzieje to rodzinny park rozrywki i edukacji. Program pobytu rozpoczyna się wybranym widowiskiem historycznym (pokazem) odgrywanym na plenerowej scenie. Następnie, w podgrupach, rozpoczynają się animacje dostosowane do danej grupy wiekowej, m.in: zabawy na punktach animacyjnych (chodzenie na drewnianych wiadrach, toczenie koła od wozu itd.), strefa łucznicza, gra terenowa (czyli odszukiwanie punktów zaznaczonych na mapie w celu odgadnięcia hasła), wiklinowy labirynt z historyczną zagadką, teatrzyk interaktywny o tematyce polskich legend, w którym widzowie stają się aktorami, mini zoo, czy plac zabaw, a dla młodzieży budowa katapult.

Godziny otwarcia: https://parkdzieje.pl
Czas programu: 3h
Dostępność: Od początku maja do końca września w wybrane czwartki i piątki.
Ceny biletów: https://parkdzieje.pl
Park Dzieje: https://parkdzieje.pl/park-dzieje

KONTAKT: Wielkopolska Organizacja Turystyczna

e-mail: kontakt@wot.org.pl

Tel: +48 61 66 45 234

www.wot.org.pl