Dzieci potrzebują ruchu, a ruch wymaga przestrzeni, która będzie bezpieczna, ciekawa i różnorodna. Poznań ma bogatą ofertę rekreacyjno-rozrywkową, która z pewnością spełnia wszystkie te wymagania.

Wycieczka “Poznań – z dziećmi aktywnie” to doskonała propozycja dla osób, które chcą zapewnić swoim podopiecznym wypoczynek połączony z aktywnością fizyczną i zaspokojeniem ciekawości świata.

Polska jest krajem różnorodnych doświadczeń – historycznych zabytków, kulinarnych przysmaków i wspaniałych krajobrazów. Właśnie to bogactwo możliwości i sposobów spędzenia wolnego czasu stało się inspiracją do stworzenia Polskiej Marki Turystycznej. Odwiedzając miejsca opatrzone tym prestiżowym certyfikatem, możecie być pewni najwyższej jakości świadczonych tam usług oraz niezapomnianych turystycznych wrażeń.

Termy Maltańskie

Kompleks sportowo-rekreacyjny położony na płn. brzegu Jeziora Maltańskiego to doskonałe miejsce wypoczynku i relaksu. Baseny sportowe i rekreacyjne, baseny z wodą termalną, atrakcje aquaparku, a także bogaty świat saun i wellness dostępne są przez cały rok.

Grupy zorganizowane, składające się z 15 i więcej osób traktowane są w sposób szczególny: od cennika, poprzez zasady przyjęcia, na wzmocnionym monitoringu pobytu kończąc. Przygodę w Aquaparku poprzedza krótki instruktaż zachowania w hali basenowej, a opiekunów grup wspiera kilkunastu ratowników, których stanowiska rozmieszczone są w całej hali, przy każdym z basenów.

Organizatorów przyjazdów grup (15 osób i więcej) prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta Kompleksu, którego pracownicy udzielą wszelkich informacji: bok@termymaltanskie.com.pl, tel. (+48) 61 222 61 61.

Godziny otwarcia: Poniedziałek – Niedziela 7:30 – 23:00
Dostępność: cały rok
Ceny biletów: bilet grupowy (od 15 osób): pon-pt 1godz – 15 zł, 2 godz. – 25 zł, 3 godz. – 29 zł; sob-niedz 1 godz. – 18 zł, 2 godz. – 29 zł, 3 godz. – 33 zł
opis opisanego obiektu: www.termymaltanskie.com.pl

Malta Ski

Malta Ski jest kompleksem rekreacyjno-wypoczynkowym zlokalizowanym niemalże w centrum miasta, przy płd. brzegu Jeziora Maltańskiego. Zimą miejsce to staje się centrum narciarstwa i snowboardingu dzięki całorocznemu sztucznemu stokowi narciarskiemu o długości ok. 150 m. Obok stoku w 1998 r. uruchomiono letni tor saneczkowy o długości 560 m. Od 2012 r. działa całoroczna kolejka górska Adrenaline.

Oferta letnia obejmuje korzystanie z kolejki górskiej Adrenaline, letniego toru saneczkowego, mini golfa, karuzeli, placu zabaw, szkoły małego kierowcy. Oferta zimowa to przede wszystkim stok narciarski.

OBSŁUGA KLIENTA / KASA tel. 501 355 153

Godziny otwarcia: od 11:00, godzina zamknięcia jest uzależniona od warunków atmosferycznych
Dostępność: cały rok
Ceny biletów: www.maltaski.pl/cennik-lato, www.maltaski.pl/cennik-zima
opis obiektu: www.maltaski.pl/11943-wycieczka-do-malta-ski

Pyrland Park Linowy

Pyrland Park Linowy położony w lesie nad Jeziorem Maltańskim to świetne miejsce na aktywny wypoczynek dla wszystkich. Zapewni każdemu wiele emocji i zabawy. W skład tras linowych wchodzą m.in. mostki, drabinki oraz zjazdy linowe stanowiące przeszkody do pokonania przez użytkownika parku. Przejście w zależności od trasy zajmuje przeciętnie od 45 minut do 1,5 godziny.

Do dyspozycji są następujące trasy linowe:
– trasa dziecięca – przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia
– trasa niska – łatwa trasa dedykowana dla starszych dzieci lub początkujących
– trasa średnia – łączy optymalne wymagania z dużą dawką zabawy dla młodzieży i dorosłych
– trasa wysoka – polecana wysportowanym osobom powyżej 16. roku życia
– tyrolki dla dzieci i dorosłych

Programy edukacyjne trwają od jednej do trzech godzin i dotyczą:
– nauki współdziałania w grupie
– zdobywania wiedzy
– integracji
– zabawy na świeżym powietrzu

Programy podzielone są tematycznie:

EKOPYRKI
Nauka o ekologii przez zabawę, kontakt z przyrodą i pokazanie naszego wpływu na otaczającą nas faunę i florę.

TIPIPARK
Zajrzenie w ciekawą historię rdzennych Amerykanów, integracja grupy poprzez zabawę i naukę na świeżym powietrzu.

PIRACKI
Zainteresowanie dzieci ciekawostkami z zapomnianego świata, pokazanie znaczenia pracy w grupie i zachęcenie do strategicznego myślenia.

SURVIVAL
Nauka trudnej sztuki przetrwania, zainteresowanie dzieci i młodzieży pierwszą pomocą i jej znaczeniem w życiu. Pokazanie, jak ważna jest samodzielność i niestandardowe ale logiczne myślenie. Wspólna zabawa na świeżym powietrzu.

ANIMACJE – gry i zabawy dla dzieci
Godzinna zabawa pod okiem uśmiechniętego animatora – m.in. zabawy rekreacyjne i terenowe – podchody, mega yenga, skoki w workach, przeciąganie liny.

Zadania w programach dostosowane są do grup wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. Rezerwacje grupowe: 660 048 901 ; 735 912 992

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 13:00 – 17:30 sobota-niedziela: 10:00 – 17:30
Czas programu: 1-3h
Dostępność: zamknięte w okresie jesienno-zimowym zamknięte