Dzieci potrzebują ruchu, a ruch wymaga przestrzeni, która będzie bezpieczna, ciekawa i różnorodna. Poznań ma bogatą ofertę rekreacyjno-rozrywkową, która z pewnością spełnia wszystkie te wymagania.

Program wycieczki

Dzień 1

Termy Maltańskie

Kompleks sportowo-rekreacyjny położony na płn. brzegu Jeziora Maltańskiego, doskonałe miejsce wypoczynku i relaksu. Baseny sportowe i rekreacyjne, baseny z wodą termalną, atrakcje aquaparku, bogaty świat saun i wellness dostępne są przez cały rok.

Grupy zorganizowane, składające się z 15 i więcej osób traktowane są w sposób szczególny: od cennika, poprzez zasady przyjęcia, na wzmocnionym monitoringu pobytu kończąc.
Przygodę w Aquaparku poprzedza krótki instruktaż zachowania w hali basenowej, a opiekunów grup wspiera kilkunastu ratowników, których stanowiska rozmieszczone są w całej hali, przy każdym z basenów.

Organizatorów przyjazdów grup (15 osób i więcej), prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta Kompleksu, którego pracownicy udzielą wszelkich informacji: bok@termymaltanskie.com.pl, tel. (+48) 61 222 61 61

Godziny otwarcia: Poniedziałek – Niedziela 7:30 – 23:00
Czas programu: 2h
Dostępność: cały rok
Ceny biletów: bilet grupowy (od 15 osób): pon-pt 1godz – 15 zł, 2 godz. – 25 zł, 3 godz. – 29 zł; sob-niedz 1 godz. – 18 zł, 2 godz. – 29 zł, 3 godz. – 33 zł
opis opisanego obiektu: www.termymaltanskie.com.pl

Malta Ski

Malta Ski jest kompleksem rekreacyjno-wypoczynkowym zlokalizowanym niemalże w centrum miasta, przy płd. brzegu Jeziora Maltańskiego. Zimą miejsce to staje się centrum narciarstwa i snowboardingu dzięki całorocznemu sztucznemu stokowi narciarskiemu o długości ok. 150 m. Obok stoku w 1998 r. uruchomiono letni tor saneczkowy o długości 560 m. Od 2012 r. działa całoroczna kolejka górska Adrenaline.
Oferta letnia obejmuje korzystanie z kolejki górskiej Adrenaline, letniego toru saneczkowego, mini golfa, karuzeli, placu zabaw, szkoły małego kierowcy. Oferta zimowa to przede wszystkim stok narciarski.
OBSŁUGA KLIENTA / KASA tel. 501 355 153

Godziny otwarcia: od 11:00, godzina zamknięcia jest uzależniona od warunków atmosferycznych
Czas programu: 2h
Dostępność: cały rok
Ceny biletów: www.maltaski.pl/cennik-lato, www.maltaski.pl/cennik-zima
opis obiektu: www.maltaski.pl/11943-wycieczka-do-malta-ski

Dzień 2

Pyrland Park Linowy

Pyrland Park Linowy położony w lesie nad Jeziorem Maltańskim to świetne miejsce na aktywny wypoczynek dla wszystkich. Zapewni każdemu wiele emocji i zabawy. W skład tras linowych wchodzą m. in. mostki, drabinki, zjazdy linowe, stanowiące przeszkody do pokonania przez użytkownika parku. Przejście w zależności od trasy zajmuje przeciętnie od 45 minut do 1,5 godziny.
Do dyspozycji są 3 trasy linowe:

– trasa dziecięca – przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia
– trasa niska – łatwa trasa dedykowana dla starszych dzieci lub początkujących
– trasa średnia – łączy optymalne wymagania z dużą dawką zabawy dla młodzieży i dorosłych
– trasa wysoka – polecana wysportowanym osobom powyżej 16 roku życia
– tyrolki dla dzieci i dorosłych

Programy edukacyjne trwają od jednej do trzech godzin i dotyczą:

– nauki współdziałania w grupie,
– zdobywania wiedzy,
– integracji,
– zabawy na świeżym powietrzu.

Programy podzielone są tematycznie:

EKOPYRKI
nauka o ekologii przez zabawę, kontakt z przyroda i pokazanie naszego wpływu na otaczającą nas faunę i florę

TIPIPARK
zajrzenie w ciekawą historię Indian, integracja grupy poprzez zabawę i naukę na świeżym powietrzu.

PIRACKI
zainteresowanie dzieci ciekawostkami z zapomnianego świata, pokazanie znaczenia pracy w grupie i zachęcenie do strategicznego myślenia

SURVIVAL
nauka trudnej sztuki przetrwania, zainteresowanie dzieci i młodzieży pierwszą pomocą i jej znaczeniem w życiu. Pokazanie jak ważna jest samodzielność i niestandardowe ale logiczne myślenie. Wspólna zabawa na świeżym powietrzu

ANIMACJE – gry i zabawy dla dzieci
Godzinna zabawa pod okiem uśmiechniętego animatora – m.in. zabawy rekreacyjne i terenowe – podchody, mega yenga, skoki w workach, przeciąganie liny.

Zadania w programach dostosowane są do grup wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. Rezerwacje grupowe: 660 048 901 ; 735 912 992

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 13:00 – 17:30 sobota-niedziela: 10:00 – 17:30
Czas programu: 1-3h
Dostępność: zamknięte w okresie jesienno-zimowym zamknięte