Poznań oferuje również przedszkolakom i uczniom szkół atrakcje bardzo nietypowe i zaskakujące. Tylko w Poznaniu można zyskać wiedzę z zakresu szeroko rozumianej współczesnej motoryzacji, stać się ekspertami w dziedzinie ekologii, kreatywnych technik tworzenia, technologii, innowacji i bezpieczeństwa, a także kosmetyki.

Program wycieczki

Dzień 1

Laboratorium Wyobraźni

Laboratorium Wyobraźni to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną oraz ciekawy, kreatywny pomysł na lekcje tematyczne dla szkół. Jest pierwszym w Wielkopolsce centrum nauki, skierowanym do młodych ludzi, mającym na celu w nowatorski sposób rozbudzić ciekawość świata, rozwijać wyobraźnię, a także zainteresować ich naukami ścisłymi.
Jest to miejsce dedykowane szkołom podstawowym oraz szkołom średnim, w którym uczniowie mogą wziąć udział w nietypowej lekcji przyrody, chemii, fizyki czy techniki, bawiąc się i ucząc, a jednocześnie realizując program nauczania.

Czerwona Wystawa Laboratorium Wyobraźni składa się z trzech stref: Wystawy Naukowej połączonej z ciemnią, sali do samodzielnych eksperymentów zwanej „Experymentarium” oraz z Planetarium/zajęć akustycznych Knoocker.
Planetarium działa w poniedziałki i piątki. W pozostałe dni w trzeciej strefie uruchamiane są zajęcia akustyczne z grą interaktywną Knoocker.

Zielona Wystawa Laboratorium Wyobraźni składa się z trzech stref: Wystawy Interaktywnej, sali do samodzielnych eksperymentów zwanej „Experymentarium” oraz z Platformy Interaktywnej BIG Board.

niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc drogą telefoniczną pod nr tel. 735 981 666 lub za pośrednictwem e-mail wyobraznia@ppnt.poznan.pl

Godziny otwarcia: Grupy zorganizowane: pn-pt 9:00-12:00, 12:30-15:30
Czas programu: 3h
Dostępność: cały rok
Ceny biletów: Laboratorium Wyobraźni zwiedzać mogą grupy szkolne do 60 osób. -> Cena dla grupy 30 osobowej to 800 zł brutto ( w tym max. 3 opiekunów) -> Cena dla grupy 31-50 osób to 1000zł brutto (w tym max. 5 opiekunów) -> Cena dla grupy 50-60 osób to 1200,00 zł brutto ( w tym max. 6 opiekunów) – zarezerwowane tylko dla Zielonej Wystawy
www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl/informacje-organizacyjne/

Stadion Poznań

Stadion słynie ze świetnej atmosfery i jest udostępniony do zwiedzania. Dzięki temu wszyscy miłośnicy piłki nożnej zarówno mali, jaki i duzi, mają niepowtarzalną możliwość zobaczenia zakamarków stadionu, na którym grały znane drużyny piłkarskie m.in.: Salę Konferencyjną, Korytarz Sław, Salę Legend, Szatnię Gości, Strefę Zero, ławki rezerwowych, Lożę Prezydencką, Trybunę Prasową oraz boiska treningowe.

Konieczna wcześniejsza rezerwacja. Oferta kierowana jest do grup liczących minimum 15 osób. Maksymalnie w wycieczce może wziąć udział 30 osób.

Od poniedziałku do soboty bilety sprzedawane są w kasie Stacji Kolejorz (Sklep Lecha Poznań), który znajduje się na IV Trybunie Stadionu (róg ulic Ptasiej i Bułgarskiej).

Każda wycieczka odbywa się w towarzystwie przewodnika.

Godziny otwarcia: do uzgodnienia
Czas programu: 1,5h
Dostępność: cały rok
Ceny biletów: Bilet grupowy powyżej 15 osób – 12 zł, Wycieczka z Koziołkiem – 20 zł, Zwiedzanie + możliwość obejrzenia treningu Lecha Poznań – 30 zł od osoby + 50 zł opłaty za przewodnika, Zwiedzanie + trening z trenerem LPFA – 25 zł od osoby + 150 zł opłaty za trenera + 50 zł za przewodnika
opis obiektu: www.stadionpoznan.pl/wycieczki.html

Dzień 2

Wizyta w ŠKODA AUTOLAB

ŠKODA AUTOLAB to pierwsze tak zaawansowane technicznie i przyjazne Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa w Polsce. W każdej z 5 stref można skorzystać z interaktywnych eksponatów, doświadczyć wielu sytuacji drogowych i dobrze się przy tym bawić! Odwiedzający Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa zyskają wiedzę z zakresu szeroko rozumianej współczesnej motoryzacji. Dzięki temu staną się ekspertami w dziedzinie ekologii, technologii, innowacji i bezpieczeństwa.

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja poprzez stronę internetową

Godziny otwarcia: czwartek-piątek w godz. 12:00-18:00
Czas programu: 1,5h
Dostępność: cały rok
Ceny biletów: bilet grupowy (co najmniej 15 osób, dla dwóch opiekunów takiej grupy wstęp jest wolny, każdy następny opiekun kupuje bilet grupowy) – 5 zł/os
opis obiektu: www.skodaautolab.pl/

Wizyta w Muzeum Czekolady

Muzeum, ponieważ przedstawia historię od ziarna do tabliczki czekolady – najpierw na zawieszonych grafikach, następnie w filmie. Wizyta w muzeum to podróż w głąb Afryki i plantacji drzew kakaowca. Tu można dowiedzieć się wszystkiego o historii kakao i czekolady, o uprawie i jej drodze do Europy. Zapoznać się z opakowaniami i przedmiotami związanymi z historią czekolady. Podczas wycieczki można spróbować prawdziwych czekolad i zobaczyć, jak powstają belgijskie czekoladki, które oczywiście bez ograniczeń degustujemy.

zalecamy rezerwacje, co najmniej 7 dni wcześniej

WARSZTATY KOZIOŁKI W CZEKOLADZIE
Warsztaty odbywają się o każdej równej godzinie od 10:00 – 18:00 bez zapisów 7 dni w tygodniu, zawsze jest możliwość zakupu biletu przed wejściem ze względu na możliwość przyjęcia dużej liczby osób. Czas trwania pobytu wraz z warsztatem to około 50 minut.

Przygotowanie własnej tabliczki czekolady z postacią kozłów poznańskich, dwuetapowo, wpierw jednym rodzajem czekolady utrwalenie w formie kozłów, a następnie całej tabliczki czekolady, zdobionej ulubionymi dodatkami. Zapakowana do domu.

WARSZTATY PIERNIKOWA CZEKOLADA
Przygotowanie własnej tabliczki toruńskiej czekolady, doprawienie do smaku i zdobionej ulubionymi dodatkami. Zapakowana do domu.

WARSZTATY NARZĘDZIA CZEKOLADOWE
Przygotowanie czekoladowych narzędzi, po wychłodzeniu oprószenie kuchem kakaowym. Zapakowanie do domu

Godziny otwarcia: do uzgodnienia
Czas programu: 1h
Ceny biletów: 29 zł / os. Wstęp wolny dla nauczycieli – 2 na grupę robi również własną tabliczkę czekolady.
opis obiektu: http://www.muzeumczekolady.edu.pl/warsztaty-czekoladowe-grupowe-poznan-torun/poznan-wroclawska-12-warsztatownia-czekolada/