Oprócz zabytków Poznań oferuje przedszkolakom i uczniom szkół także atrakcje bardzo nietypowe i zaskakujące. Tylko w Poznaniu można zyskać wiedzę z zakresu szeroko rozumianej współczesnej motoryzacji. Można również stać się ekspertem lub ekspertką w dziedzinie ekologii, kreatywnych technik tworzenia, technologii, innowacji i bezpieczeństwa, a także kosmetyki.

Wycieczka pt. “Nietypowe atrakcje Poznania” otwiera przed młodymi zwiedzającymi nowe perspektywy. Oprócz dobrej zabawy, mogą też w jej trakcie odkryć nowe pasje i zainteresowania.

Polska jest krajem różnorodnych doświadczeń – historycznych zabytków, kulinarnych przysmaków i wspaniałych krajobrazów. Właśnie to bogactwo możliwości i sposobów spędzenia wolnego czasu stało się inspiracją do stworzenia Polskiej Marki Turystycznej. Odwiedzając miejsca opatrzone tym prestiżowym certyfikatem, możecie być pewni najwyższej jakości świadczonych tam usług oraz niezapomnianych turystycznych wrażeń.

Program wycieczki

Dzień 1

Laboratorium Wyobraźni

Laboratorium Wyobraźni to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną oraz ciekawy, kreatywny pomysł na lekcje tematyczne dla szkół. Obiekt jest pierwszym w Wielkopolsce centrum nauki skierowanym do młodych ludzi, mającym na celu w nowatorski sposób rozbudzić ciekawość świata, rozwijać wyobraźnię, a także zainteresować ich naukami ścisłymi.

Jest to miejsce dedykowane szkołom podstawowym oraz szkołom średnim, w którym uczniowie mogą wziąć udział w nietypowej lekcji przyrody, chemii, fizyki oraz techniki. Bawiąc się i ucząc, a młodzi goście jednocześnie realizują program nauczania.

Czerwona Wystawa Laboratorium Wyobraźni składa się z trzech stref: Wystawy Naukowej połączonej z ciemnią, sali do samodzielnych eksperymentów zwanej „Experymentarium” oraz Planetarium/strefy do zajęć akustycznych.

Planetarium działa w poniedziałki i piątki. W pozostałe dni w trzeciej strefie uruchamiane są zajęcia akustyczne z grą interaktywną Knoocker. Zielona Wystawa Laboratorium Wyobraźni składa się z trzech stref: Wystawy Interaktywnej, sali do samodzielnych eksperymentów zwanej „Experymentarium” oraz z Platformy Interaktywnej BIG Board.

Niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc drogą telefoniczną pod nr tel. 735 981 666 lub za pośrednictwem e-mail wyobraznia@ppnt.poznan.pl

Godziny otwarcia: Grupy zorganizowane: pn-pt 9:00-12:00, 12:30-15:30
Czas programu: 3h
Dostępność: cały rok
Ceny biletów: Laboratorium Wyobraźni zwiedzać mogą grupy szkolne do 60 osób. -> Cena dla grupy 30 osobowej to 800 zł brutto ( w tym max. 3 opiekunów) -> Cena dla grupy 31-50 osób to 1000zł brutto (w tym max. 5 opiekunów) -> Cena dla grupy 50-60 osób to 1200,00 zł brutto ( w tym max. 6 opiekunów) – zarezerwowane tylko dla Zielonej Wystawy
www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl/informacje-organizacyjne/

Stadion Poznań

Obiekt słynie ze świetnej atmosfery sportowej i jest udostępniony do zwiedzania. Dzięki temu wszyscy miłośnicy piłki nożnej, zarówno mali jak i duzi, mają niepowtarzalną możliwość zobaczenia zakamarków stadionu, na którym grały znane drużyny piłkarskie m.in.: Salę Konferencyjną, Korytarz Sław, Salę Legend, Szatnię Gości, Strefę Zero, ławki rezerwowych, Lożę Prezydencką, Trybunę Prasową oraz boiska treningowe.

Przed odwiedzinami konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Oferta kierowana jest do grup liczących minimum 15 osób. Maksymalnie w wycieczce może wziąć udział 30 osób.

Od poniedziałku do soboty bilety sprzedawane są w kasie Stacji Kolejorz (Sklep Lecha Poznań), który znajduje się na IV Trybunie Stadionu (róg ulic Ptasiej i Bułgarskiej).

Każda wycieczka odbywa się w towarzystwie przewodnika.

Godziny otwarcia: do uzgodnienia
Czas programu: 1,5h
Dostępność: cały rok
Ceny biletów: Bilet grupowy powyżej 15 osób – 12 zł, Wycieczka z Koziołkiem – 20 zł, Zwiedzanie + możliwość obejrzenia treningu Lecha Poznań – 30 zł od osoby + 50 zł opłaty za przewodnika, Zwiedzanie + trening z trenerem LPFA – 25 zł od osoby + 150 zł opłaty za trenera + 50 zł za przewodnika
opis obiektu: www.stadionpoznan.pl/wycieczki.html

Dzień 2

Wizyta w ŠKODA AUTOLAB

ŠKODA AUTOLAB to pierwsze tak zaawansowane technicznie i przyjazne Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa w Polsce. W każdej z 5 stref można skorzystać z interaktywnych eksponatów, doświadczyć wielu sytuacji drogowych i dobrze się przy tym bawić! Odwiedzający Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa zyskają wiedzę z zakresu szeroko rozumianej współczesnej motoryzacji. Dzięki temu staną się ekspertami w dziedzinie ekologii, technologii, innowacji i bezpieczeństwa.

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja poprzez stronę internetową.

Godziny otwarcia: czwartek-piątek w godz. 12:00-18:00
Czas programu: 1,5h
Dostępność: cały rok
Ceny biletów: bilet grupowy (co najmniej 15 osób, dla dwóch opiekunów takiej grupy wstęp jest wolny, każdy następny opiekun kupuje bilet grupowy) – 5 zł/os
opis obiektu: www.skodaautolab.pl/

Wizyta w Muzeum Czekolady

Obiekt pełni rolę muzeum, ponieważ przedstawia historię od ziarna do tabliczki czekolady – najpierw na zawieszonych grafikach, następnie w filmie. Wizyta w muzeum to podróż w głąb Afryki i plantacji drzew kakaowca. Tu można dowiedzieć się wszystkiego o historii kakao i czekolady, o uprawie i drodze do Europy tego przysmaku, a także zapoznać się z opakowaniami i przedmiotami związanymi z historią czekolady.

Podczas wycieczki można spróbować prawdziwych czekolad i zobaczyć, jak powstają belgijskie czekoladki, które oczywiście bez ograniczeń degustujemy.

Zalecamy rezerwacje co najmniej 7 dni wcześniej. Dla chętnych dostępne są dodatkowe zajęcia:

WARSZTATY KOZIOŁKI W CZEKOLADZIE
Warsztaty odbywają się o każdej równej godzinie od 10:00-18:00 bez zapisów, 7 dni w tygodniu. Zawsze istnieje możliwość zakupu biletu przed wejściem ze względu na możliwość przyjęcia w obiekcie dużej liczby osób. Czas trwania pobytu wraz z warsztatem to około 50 minut.

Przygotowanie własnej tabliczki czekolady z postacią kozłów poznańskich odbywa się dwuetapowo. Najpierw następuje utrwalenie czekolady w formie kozłów. Następnie cała tabliczki czekolady, ozdobiona ulubionymi dodatkami, zostaje zapakowana do domu.

WARSZTATY PIERNIKOWA CZEKOLADA
Przygotowanie własnej tabliczki toruńskiej czekolady, doprawienie i ozdobienie jej ulubionymi dodatkami i następnie zapakowanie do domu.

WARSZTATY NARZĘDZIA CZEKOLADOWE
Przygotowanie czekoladowych narzędzi, oprószenie czekolady kuchem kakaowym po jej wychłodzeniu. Po wszystkim dzieło zostaje zapakowanie i zabrane do domu.

Godziny otwarcia: do uzgodnienia
Czas programu: 1h
Ceny biletów: 29 zł / os. Wstęp wolny dla nauczycieli – 2 na grupę robi również własną tabliczkę czekolady.
opis obiektu: http://www.muzeumczekolady.edu.pl/warsztaty-czekoladowe-grupowe-poznan-torun/poznan-wroclawska-12-warsztatownia-czekolada/

KONTAKT: Wielkopolska Organizacja Turystyczna

e-mail: kontakt@wot.org.pl

Tel: +48 61 66 45 234

www.wot.org.pl