Wybierzmy się w odwiedziny do dwóch miast obfitujących w atrakcje i piękne zabytki. Bielsko-Biała oraz Żywiec to idealne miejsca na wycieczkę dla osób w każdym wieku, pragnących odpocząć lub po prostu dobrze się bawić.

Program Wycieczki:

Dzień 1

Po zbiórce uczestników wycieczki przed południem w jednym z bielskich hoteli planowany jest wyjazd autokarem do centrum Żywca na zwiedzanie miasta. Grupa odwiedzi spacerem m.in. Rynek, Dzwonnicę i Konkatedrę p.w. Narodzenia NMP, Pałac Habsburgów oraz Park Zamkowy z Domkiem Chińskim. Zwiedzanie Muzeum Miejskiego w Żywcu oraz Starego Zamku, będącego najstarszym, pochodzącym z pierwszej połowy XV wieku obiektem żywieckim w mieście, odbędzie się pod opieką przewodnika.

Po obiedzie grupa przyjedzie autokarem do Międzybrodzia Żywieckiego i przejdzie widokową ścieżką wzdłuż trasy narciarskiej na Górę Żar. Na szczycie, po obejrzeniu panoramy Beskidu Małego, okolicy oraz zbiornika wodnego Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar, grupa zjedzie kolejką linowo terenową. Stamtąd wycieczka uda się autokarem do hotelu w Bielsku-Białej, gdzie czekać będzie kolacja z ogniskiem i dyskoteką.

Dzień 2

Po śniadaniu w hotelu uczestnicy wycieczki przejadą autokarem bądź komunikacją miejską do centrum Bielska-Białej na zwiedzanie miasta. Spacerując, mają do odwiedzenia m.in. starówkę, Muzeum Zamkowe, Teatr Polski, katedrę Św. Mikołaja, Dom “Pod Żabami” oraz Dom Tkacza.

Koniec wycieczki nastąpi po obiedzie w jednej z restauracji na bielskiej starówce.

Autor fotografii: Rafał Soliński

Polska jest krajem różnorodnych doświadczeń – historycznych zabytków, kulinarnych przysmaków i wspaniałych krajobrazów. Właśnie to bogactwo możliwości i sposobów spędzenia wolnego czasu stało się inspiracją do stworzenia Polskiej Marki Turystycznej. Odwiedzając miejsca opatrzone tym prestiżowym certyfikatem, możecie być pewni najwyższej jakości świadczonych tam usług oraz niezapomnianych turystycznych wrażeń.

KONTAKT: Śląska Organizacja Turystyczna

e-mail: info@slaskie.travel

Tel: +48 32 207 207 1

www.slaskie.travel