Nauka wcale nie musi być nudna! Potwierdzają to miejsca, gdzie wiedza zdobyta w czasie lekcji w klasie w połączeniu z doznaniami empirycznymi okazują się kluczem do sukcesu.

Na mapie edukacyjnej Warszawy znajdziesz wiele inspirujących miejsc. Właściwie zaprojektowane i zaplanowane wycieczki edukacyjne nie tylko uczą, ale też i bawią.

Program wycieczki

Dzień 1

Spacer po Starym Mieście

Warszawska Starówka to prawdziwa perła stolicy! Zachwyca kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek. Nic dziwnego, że została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO!

Na Placu Zamkowym stoi kolumna króla Zygmunta III Wazy, który w XVI wieku przeniósł swoją rezydencję z Krakowa do Warszawy. Ten najstarszy i najwyższy świecki pomnik stolicy to doskonały punkt orientacyjny, przy którym warszawiacy często umawiają się na spotkania. Najstarszym i jednym z najbardziej urokliwych placów Warszawy jest Rynek Starego Miasta. W tym miejscu nie sposób się nie zakochać! Powstał na przełomie XIII i XIV wieku. Dawniej organizowano tu uroczystości, jarmarki, ale także wykonywano wyroki na skazańcach. Choć istnieje już ponad siedem wieków, jego forma prawie się nie zmieniła. Na samym środku rynku stoi pomnik Syrenki, która stała się godłem i opiekunką miasta.

Czas programu: 1,5h

Wizyta w Muzeum Świat Iluzji

Muzeum Świat Iluzji to idealne miejsce na wycieczkę szkolną dla dzieci w wieku od 6 lat. Dlaczego? Nasza interaktywna wystawa przedstawia tematy z zakresu matematyki, fizyki, geometrii oraz psychologii w praktyczny i zabawny sposób, co sprawia, że tematy te wywołują ekscytacje nawet wśród uczniów, którzy na co dzień nie interesują się przedmiotami ścisłymi. Eksponaty pobudzają kreatywność dzieci oraz angażują ich w prezentowane iluzje optyczne. Uczestnicy wycieczki mogą sami stać się częścią zjawisk i dosłownie poczuć na własnej skórze, jak łatwo można oszukać nasz umysł oraz zmysły.

Godziny otwarcia: Muzeum czynne jest codziennie w godzinach 10.00 – 21.00
Czas programu: 1h
Dostępność: Obiekt całoroczny
Ceny biletów: Dorośli 33zł Dzieci do lat 5 bezpłatnie Młodzież szkolna i studenci do lat 24 226zł Grupy szkolne i przedszkolne (pow. 10 osób) 21zł *Osoby niepełnosprawne obejmuje zniżka szkolna (opiekun wchodzi bezpłatnie)
Bilety online: https://swiatiluzji.tikecik.pl/pl/wizyta-w-muzeum-swiat-iluzji-e5.html
https://swiatiluzji.pl/

Zwiedzanie Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie powstało w 1967 r. w miejscu urodzenia dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla. Mieści się przy ulicy Freta 16 w XVIII-wiecznej kamienicy, gdzie matka Marii prowadziła pensję dla dziewcząt. Muzeum ma charakter biograficzny. Ekspozycję stałą tworzy obszerny zbiór oryginalnych notatek i listów Marii Skłodowskiej-Curie, a także fotografii, dokumentów oraz rzeczy osobistych uczonej i jej rodziny. Fragment wystawy zaaranżowano na wzór laboratorium paryskiego Państwa Curie, w którym prezentowane są przyrządy pomiarowe zaprojektowane przez Piotra Curie. Muzeum ma bardzo bogata ofertę dla grup szkolnych.

ŻYCIE I ŚWIATOPOGLĄD MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE – wykład biograficzny prezentujący życie i światopogląd pierwszej kobiety laureatki Nagrody Nobla. Zainteresowani będą mogli dowiedzieć się między innymi, jakie idee panowały w domu rodzinnym Skłodowskich oraz jakie lektury towarzyszyły biografii noblistki. Wykład skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych.

ZNACZENIE I KONSEKWENCJE ODKRYĆ MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE – podczas wykładu z prezentacją multimedialną chętni zdobędą informacje na temat badań wybitnej uczonej oraz ich wpływu na losy ludzkości. Dowiedzą się, że fizyka i chemia jądrowa wywodzą się z odkryć małżonków Curie, których nazwisko weszło na trwałe do historii nauki. Podczas wykładu z prezentacją multimedialną zainteresowani uzyskają w przystępny sposób podstawowe informacje na temat budowy atomu, zjawiska promieniotwórczości i krótkiej historii odkrycia tego zjawiska. Ponadto poznają rodzaje promieniowania i sposoby jego pomiaru za pomocą licznika Geigera-Müllera. Chętni dowiedzą się także, jakie skutki dla ludzkiego organizmu wynikają z jego napromieniowania. Na koniec podane zostaną przykłady różnego zastosowania w przeszłości i obecnie zjawiska promieniotwórczości. Wykład z prezentacją multimedialną, od 10 roku życia (wykład o zastosowaniu wynalazków Marii w praktyce).

WARSZAWA MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE – wykład o Warszawie na przełomie wieków z szczególnym naciskiem na lokalizacje związane z osobą Marii Skłodowskiej-Curie. Uczestnicy wykładu dowiedzą się o miejscach ściśle związanych z życiem noblistki. Wykład będzie wzbogacony o tło historyczne oraz varsavianistyczne. Wykład skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych.

ZWIEDZANIE WYSTAWY – ŻYCIE I DZIAŁALNOŚĆ MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE – jest to oprowadzanie po wystawie stałej wraz z opowieścią historii życia dwukrotnej noblistki. Zwraca się w nim uwagę nie tylko na jej działalność naukową, ale także na sferę prywatną. Przybliża się też znaczenie działalności Marii dla walki z ograniczeniami, jej rolę w światowej nauce oraz jej działalności jako „ambasadorki nauki”. Oprowadzanie może zostać dostosowane do potrzeb i zainteresowań zwiedzających, w zależności od życzeń grupy. Oprowadzanie po wystawie stałej Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, przystosowane do każdej grupy wiekowej zwiedzających.

Godziny otwarcia: Godziny otwarcia: wtorek – niedziela: 10:00 – 18:00; poniedziałek: nieczynne
Czas programu: 1,5h
Dostępność: Obiekt całoroczny
Ceny biletów: http://www.mmsc.waw.pl/godziny-otwarcia
http://www.mmsc.waw.pl/

Obiad

Obiad

Czas programu: 1h
https://odkrywajwarszawe.pl/dla-smakoszy/

Zwiedzanie Stadionu PGE Narodowy

Największy stadion w Polsce otwiera przed Wami swoje drzwi. Wybierzcie jedną z nieszablonowych tras zwiedzania i poczujcie się jak prawdziwa gwiazda futbolu. Podczas wycieczki zobaczycie nie tylko płytę stadionu i trybunę z bliska, ale także miejsca zarezerwowane tylko dla zawodników polskiej drużyny piłkarskiej. Wycieczka po PGE Narodowym to idealny pomysł na organizację wycieczki szkolnej dla wszystkich miłośników piłki nożnej i nie tylko.

Godziny otwarcia: Od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 – 19.00, w sobotę i niedzielę 10.00 – 20.00.
Czas programu: 1,5h
Ceny biletów: www.wycieczki.pgenarodowy.pl/cennik
Bilety online: www.sklep.pgenarodowy.pl/
https://wycieczki.pgenarodowy.pl/

Wizyta w Smart Kids Planet (opcja dla młodszych grup)

Nic tak nie cieszy, jak szkolne wycieczki! Zapraszamy całe klasy do odwiedzin w Smart Kids Planet. Mali wynalazcy, odkrywcy, artyści, ekolodzy i sportowcy – każdy znajdzie tu coś dla siebie! Na 2400 m kw. nie ma najmniejszego zakamarka nudy! Nauka poprzez zabawę ułatwia przyswajanie wiedzy, wzbudzając pozytywne emocje i niezapomniane wrażenia.

Godziny otwarcia: Codziennie od 10:00 do 20:00
Czas programu: 2h
Dostępność: Obiekt całoroczny
Ceny biletów: https://smartkidsplanet.pl/oferta-dla-grup/
Bilety online: https://bilety.smartkidsplanet.pl/rezerwacja/termin.html?idw=1&idg=
https://smartkidsplanet.pl/

Kolacja i nocleg

Kolacja i nocleg

Czas programu: 2h
https://odkrywajwarszawe.pl/z-noclegiem/

Dzień 2

Wizyta w Muzeum Życia w PRL

Muzeum Życia w PRL to miejsce, gdzie młode pokolenie oswoi się z przeszłością rodziców, a starsze przypomni sobie jasne i ciemne strony PRL. Muzeum nie stanowi chronologicznego zapisu wydarzeń, lecz prezentuje wybrane fakty, opowieści a przede wszystkim realia życia w czasach PRL. Zapraszamy do naszej przestrzeni wypełnionej po brzegi pamiątkami i symbolami z minionej epoki. Celem wystawy jest pokazanie codzienności czasów PRL.

Prezentowane na wystawie wnętrza i przedmioty składają się na opowieść o tym, w jaki sposób polityka „władzy ludowej” wpływała na codzienne życie dotkniętych skutkami jej działań obywateli. Są cennymi świadkami historii. Stanowią dokumentację zmieniających się realiów i potrzeb społecznych w czasach, gdy wszystko trzeba było sobie „załatwić” czy zorganizować. Mały Fiat, adapter Bambino, pralka Frania – to tylko niektóre symbole PRL, które można zobaczyć na wystawie. Zapraszamy!

Godziny otwarcia: poniedziałek – czwartek: 10.00 – 18.00 piątek: 12.00 – 20.00 sobota – niedziela: 10.00 – 18.00
Czas programu: 1h
Dostępność: Obiekt całoroczny
Ceny biletów: normalny – 18 zł ulgowy/grupowy – 12 zł
Bilety online: https://mzprl.pl/wizyta/
https://mzprl.pl/

Zwiedzanie Muzeum Domków dla Lalek

Nostalgiczna wyprawa w przeszłość dla dzieci w wieku od 5 do 105 lat. Zapraszamy do najbardziej tajemniczego i urzekającego muzeum w Polsce. Ponad 150 historycznych domów, sklepików i pokoi dla lalek. Unikatowa kolekcja zabawek sakralnych. Dziesiątki uroczych wnętrz, tysiące maleńkich drobiazgów. Niezliczona ilość godzin wspaniałej zabawy, która dawno przeminęła, ale której czar urzeka nas do dziś. Zachwyt, zaduma i wspaniała inspiracja do własnej twórczości – to właśnie Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie.

Godziny otwarcia: Muzeum jest czynne codziennie 9:00-19:00
Czas programu: 1h
Dostępność: Obiekt całoroczny
Ceny biletów: https://www.muzeumdomkow.pl/wizyta-w-muzeum
https://www.muzeumdomkow.pl/

Obiad

Obiad

Czas programu: 1h
https://odkrywajwarszawe.pl/dla-smakoszy/

Wyjazd do Park of Poland – Mszczonów

Wyjazd

Czas programu: 2h

Kolacja i nocleg

Nowoczesna baza noclegowa położona bezpośrednio przy parku wodnym Suntago pozwoli Wam dłużej cieszyć się wszystkimi atrakcjami stolicy. Suntago Village to 92 nowoczesne domki typu Bungalow oraz całodobowa strefa SunHub.

Czas programu: 2h
https://parkofpoland.com/pl/zakwaterowanie#bungalow

Dzień 3

Całodzienna zabawa w Park of Poland

Wodna dżungla Suntago to plac zabaw dla dzieci w każdym wieku! Poznaj atrakcje przygotowane zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych gości parku. Ponad 30 wyjątkowych zjeżdżalni, o łącznej długości 3,5 km i różnym poziomie adrenaliny, to zabawa na całego. Dla najmłodszych mamy tu brodzik i wodny plac zabaw z ciepłą wodą. Rzeka przygód lub basen z falami zadowoli z kolei dla nieco starszych gości.

Godziny otwarcia: Poniedziałek – czwartek 10:00 – 21:00; Piątek 10:00 – 22:00; Sobota 09:00 – 22:00; Niedziela 09:00 – 21:00
Czas programu: 4h
Ceny biletów: https://parkofpoland.com/pl/cennik
Bilety online: https://parkofpoland.com/pl/kreator/
https://parkofpoland.com/

KONTAKT: Warszawska Organizacja Turystyczna

e-mail: office@wot.waw.pl

Tel: 506 044 779

https://wot.waw.pl/