Warszawa ma wiele propozycji na aktywne spędzenie czasu wolnego. Oba brzegi rzeki uważane są za letnie centra miasta. Na ośmiu miejskich plażach, można odpocząć, wypożyczyć sprzęt sportowy, zorganizować przejażdżkę rowerem wzdłuż rzeki. Można też skorzystać z oferty rejsów po Wiśle. Bardziej doświadczeni turyści mogą przepłynąć się kajakami w dół rzeki i spojrzeć na panoramę miasta z zupełnie innej perspektywy. Przez cały rok można korzystać z bogatej oferty atrakcji jaką zapewniają: PGE Narodowy, Tor Wyścigów Konnych Służewiec, Stadion Legii, czy Torwar.
Prezentowany program to prawdziwa gratka dla młodych sportowców.

Program wycieczki

Dzień 1

Zwiedzanie stadionu PGE Narodowy

Największy stadion w Polsce otwiera przed Wami swoje drzwi. Wybierzcie jedną z nieszablonowych tras zwiedzania i poczujcie się jak prawdziwa gwiazda futbolu. Podczas wycieczki, zobaczycie nie tylko płytę stadionu i trybunę z bliska, ale także miejsca zarezerwowane tylko dla zawodników polskiej drużyny piłkarskiej. Wycieczka po PGE Narodowym to idealny pomysł na organizację wycieczki szkolnej dla wszystkich miłośników piłki nożnej.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 – 19.00, w sobotę i niedzielę 10.00 – 20.00.
Czas programu: 1,5h
Dostępność: Obiekt całoroczny
Ceny biletów: www.wycieczki.pgenarodowy.pl/cennik
Bilety online: www.sklep.pgenarodowy.pl/
https://wycieczki.pgenarodowy.pl/

Wizyta w Smart Kids Planet

Nic tak nie cieszy, jak szkolne wycieczki! Zapraszamy całe klasy do odwiedzin w Smart Kids Planet. Mali wynalazcy, odkrywcy, artyści, ekolodzy i sportowcy – każdy znajdzie tu coś dla siebie! Na 2400 m2 nie ma najmniejszego zakamarka nudy! Nauka poprzez zabawę ułatwia przyswajanie wiedzy, wzbudzając pozytywne emocje i niezapomniane wrażenia.

Godziny otwarcia: Codziennie od 10:00 do 20:00
Czas programu: 2h
Dostępność: Obiekt całoroczny
Ceny biletów: https://smartkidsplanet.pl/oferta-dla-grup/
Bilety online: https://bilety.smartkidsplanet.pl/rezerwacja/termin.html?idw=1&idg=
https://smartkidsplanet.pl/

Obiad

Obiad

Czas programu: 1h
https://odkrywajwarszawe.pl/dla-smakoszy/

Zwiedzanie Toru Wyścigów Konnych Służewiec

Poznajcie tajemnice sportów konnych w wyjątkowym miejscu. To tu otrzymacie informacje na temat historii i architektury Toru Służewiec. Dowiecie się czym są wyścigi konne i czemu służą. Odwiedzicie stajnię wyścigową, bieżnię toru wyścigowego oraz trybuny. Zaprezentowane Wam zostaną kulisy zawodu trenera koni wyścigowych, dżokeja, jeźdźca treningowego oraz koniuszego. Serdecznie zapraszamy.

Czas programu: 1,5h
Dostępność: Obiekt całoroczny
Ceny biletów: https://torsluzewiec.pl/bilety/
Bilety online: https://torsluzewiec.pl/bilety/
https://torsluzewiec.pl/

Rowerowa przejażdżka Bulwarami Wiślanymi

Trudno wyobrazić sobie panoramę Warszawy bez Wisły – rzeka miała ogromny wpływ na rozwój miasta, a dzisiaj oferuje niezliczone atrakcje. Kilkukilometrowa nadrzeczna promenada to świetne miejsce na , przejażdżkę rowerem. Na bulwarach czekają na Was altany z leżakami, kamienne ławy oraz siedziska z konarów drzew. Jest także punkt widokowy i mini plaża z wiklinowymi koszami. W takim miejscu nie mogło też zabraknąć symbolu rzeki i Warszawy – Syrenki. Koniecznie zatrzymajcie się przy pomniku i zróbcie sobie pamiątkowe, klasowe zdjęcie.
Najmłodszych ucieszy wodny plac zabaw z „tańczącymi” fontannami i figurami ryb oraz trampoliny do skakania.
W bezpośrednim sąsiedztwie bulwarów znajdują się Centrum Nauki Kopernik, Muzeum nad Wisłą i Multimedialny Park Fontann.

Czas programu: 2h

Kolacja i nocleg

Kolacja i nocleg

Czas programu: 2h
https://odkrywajwarszawe.pl/dla-smakoszy/ https://odkrywajwarszawe.pl/z-noclegiem/

Dzień 2

Zwiedzanie Centralnego Ośrodka Sportu Torwar

Kompleks dwóch hal COS Torwar I i COS Torwar II Lodowisko, usytuowany jest niedaleko ścisłego centrum Warszawy przy ul. Łazienkowskiej 6a. To właśnie tu odbywają się największe wydarzenia sportowe. Hala sportowo-widowiskowa COS Torwar to przede wszystkim największe zawody sportowe, takie jak: Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów, eliminacje do Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2018, CAVALIADA – Międzynarodowe Zawody Jeździeckie, Mecze Reprezentacji Polski w: koszykówce, piłce ręcznej, siatkówce, turnieje Judo, Taekwondo i wiele, wiele innych. W skład kompleksu sportowego COS Torwar wchodzi także w pełni wymiarowe, profesjonalne lodowisko znajdujące się w obiekcie COS Torwar II. Tutaj możecie pojeździć na łyżwach także latem.

Czas programu: 2h
Dostępność: Obiekt całoroczny
https://cos.pl/

Zwiedzanie Stadionu Legii Warszawa

Stadion Miejski Legii Warszawa im. Józefa Piłsudskiego – zaprasza Was do zwiedzania. Podczas wycieczki dowiecie się wszystkiego o największym i najbardziej utytułowanym polskim klubie. O piłkarzach, którzy stali się legendami. O meczach, które przeszły do historii. O kibicach, którzy tworzą wyjątkową atmosferę.

Godziny otwarcia: wycieczki odbywają się codziennie o godzinie 14:00 i 16:00 oraz w weekendy o godzinie 12:00, 14:00 i 16:00
Czas programu: 1,5h
Dostępność: Obiekt całoroczny
Ceny biletów: https://legia.com/wycieczki
https://legia.com/wycieczki

Obiad

Obiad

Czas programu: 1h
https://odkrywajwarszawe.pl/dla-smakoszy/

Zwiedzanie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie to wielka, zielona wyspa w środku miasta, miejsce magiczne, pełne ciekawych przygód. Tu można przyjść po wiedzę, wypocząć pośród pięknej przyrody i obserwować wspaniałe zwierzęta. Spotkacie tu ponad 12 000 zwierząt reprezentujących około 500 gatunków. Wizyta w ZOO to wspaniała atrakcja dla dzieci i dorosłych.

Godziny otwarcia: ZOO otwarte jest codziennie od 9.00 do: 15.30 (grudzień, styczeń) i 16.00 w soboty i święta, 16.00 (luty, listopad), 17.00 (marzec, październik), 18.00 (kwiecień – wrzesień) i 19.00 w soboty i święta (od maja do września).
Czas programu: 2,5h
Dostępność: obiekt całoroczny
Ceny biletów: https://zoo.waw.pl/wizyta-w-zoo/bilety
Bilety online: https://www.kupbilet.pl/index.php?url=sport/rekreacja/re0024
www.zoo.waw.pl

Rejs po Wiśle

Rejsy widokowe w Warszawie – godzina relaksu na trasie zwanej 5 mostów i 12 atrakcji. Godzinne najbardziej popularne rejsy Wiślane dla turystów. W czasie rejsu podziwiamy szereg warszawskich atrakcji takich jak: panorama Starego i Nowego Miasta, Centrum Nauki Kopernik, Warszawską Syrenkę, Stadion Narodowy, wejście do Portu Czerniakowskiego, unikalną stację wodociągów Grubą Kaśkę, plażę miejską Poniatówka, parki i tereny zielone na prawym brzegu Wisły i wiele innych atrakcji. Do dyspozycji są dwa pokłady (dolny całkowicie zabudowany i bezpieczny dla dzieci, górny z barierkami) i kącik zabaw dla dzieci.

Czas programu: 1h
Ceny biletów: 49,00 zł – bilet normalny, 24,00 zł – bilet ulgowy
Bilety online: https://po-wisle.pl/pl/bilety/?doing_wp_cron=1598437807.8327209949493408203125
https://po-wisle.pl/pl/home-pl/

Kolacja i nocleg

Kolacja i nocleg

Czas programu: 2h
https://odkrywajwarszawe.pl/dla-smakoszy/ https://odkrywajwarszawe.pl/z-noclegiem/

Dzień 3

Zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki

To jedno z najstarszych tego typu muzeów w Europie, działa od 1952 roku. Zobaczycie w nim stałą ekspozycję ukazującą dzieje sportu od antycznej Grecji do współczesności. Pośród kilku tysięcy eksponatów obejrzeć można oryginalne medale olimpijskie, puchary, odznaki sportowe i turystyczne, stroje i sprzęt sportowy oraz prawdziwą gratkę: kajak, którym pływał po mazurskich jeziorach Karol Wojtyła – późniejszy papież Jan Paweł II.
Muzeum mieści się w nowoczesnym gmachu Centrum Olimpijskiego. Sam budynek przesiąknięty jest symboliką idei olimpijskiej – szyb windowy przypomina znicz, a dach nawiązuje do architektury stadionów.

Godziny otwarcia: Wystawy można zwiedzać wtorki, czwartki i piątki w godz. 9.00 – 17.00 (wejście na ekspozycję do 16.30), w środy w godz. 9.00 – 20.00 (wejście na ekspozycję do 19.30), w soboty i niedziele w godz. 10.00 – 17.00 (wejście na ekspozycję do 16.30).
Czas programu: 1,5h
Dostępność: Obiekt całoroczny
Ceny biletów: bilet normalny – 14 zł, bilet ulgowy – 10 zł
https://www.muzeumsportu.waw.pl/