• Gopło
  • Kruszwica- kolegiata
  • Kruszwica- Mysia Wieża

Kruszwica to legendarna stolica Polski położona nad jeziorem Gopło i związana z początkami państwa polskiego. To tutaj właśnie legendy umieszczają fatalny koniec księcia Popiela, którego miały ponoć zjeść myszy. W programie zwiedzania obiektu znajduje się rejs statkiem “Rusałka” po jeziorze Gopło oraz wejście na Mysią Wieżę.

W trakcie wycieczki, w którą warto wybrać się całą rodziną, odbędziemy również spacer po Półwyspie Rzępowskim. Zwiedzimy tam Bazylikę Kolegiacką pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest ona jedną z najstarszych zachowanych na Kujawach świątyń – zbudowano ją w stylu romańskim na przełomie wieków XI i XII.

Istnieje również możliwość zwiedzania Kruszwicy z przewodnikiem w stroju historycznym oraz organizacji pokazów nawiązujących do czasów średniowiecza (prezentacje uzbrojenia rycerskiego, strzelania z łuku itp.). Warto wybrać się również do Centrum Kujaw Zachodnich w Łojewie, gdzie znajduje się unikatowa wystawa drewnianych rzeźb, powstających przy okazji Otwartych Mistrzostw Polski w woodcarvingu. Znajdziemy tam także wystawę poświęconą Stanisławowi Przybyszewskiemu, odkryciom archeologicznym Askaukalis oraz ludowym tradycjom kujawskim.

KONTAKT: Lokalna Organizacja Turystyczna KUJAWY

e-mail: biuro@lotkujawy.pl

Tel: +48 663 732 772

www.lotkujawy.pl