Interaktywne Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa zaprasza do swojego gotyckiego wnętrza w podróż do krainy papieru i druku, prezentując unikatowe zbiory pras drukarskich i jedyne w Polsce eksponaty. Dla dzieci i dorosłych oferujemy interaktywne warsztaty, które w 2011 r. otrzymały Certyfikat Produktu Turystycznego województwa kujawsko-pomorskiego. A wszytko to w uroczej scenerii XIII-wiecznego kościółka.

Warsztaty w Muzeum w Grębocinie to ciekawa lekcja historii papiernictwa, drukarstwa i kaligrafii na wesoło. U nas dowiecie się czy z T-shirtu można zrobić kartkę papieru, ile waży prasa drukarska, dlaczego średniowieczny skryba przepisywał wielkie księgi i ile czasu to zajmowało. W tematykę warsztatów wpleciona jest historia XVII-wiecznego młyna papierniczego i papierni, która zaopatrywała cały ówczesny Toruń. To i wiele innych atrakcji czeka Was w naszym muzeum.

Oferta:

• zwiedzanie z przewodnikiem /warsztaty i oprowadzanie/
  • przedszkolaki do lat 6
  • osoby niepełnosprawne /za okazaniem legitymacji/ i ich opiekunowie
  • nauczyciele i opiekunowie grup zorganizowanych /1 opiekun na 15 osób/

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa