Jeśli chcemy zapewnić naszym pociechom dobrą zabawę i przy okazji dać im szansę zdobycia cennej wiedzy, warto odwiedzić jedyne centrum nauki w województwie kujawsko-pomorskim. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu (ul. Władysława Łokietka 5) popularyzuje osiągnięcia techniczne i naukowe poprzez interaktywne wystawy, warsztaty oraz zajęcia w specjalistycznych pracowniach.

Centrum jest zdobywcą tytułu „Popularyzatora Nauki 2018” w kategorii instytucja, w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz serwis „Nauka w Polsce”. Centrum corocznie odwiedza ponad 100 tys. osób. Instytucja działa w dawnych budynkach Młynów Toruńskich, które zostały adaptowane do nowych funkcji związanych z edukacją i popularyzacją nauki.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy realizuje ofertę od wtorku do piątku w godz. 9:00-15:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00 (zwiedzanie wystaw). Zwiedzanie wystaw w tygodniu jest podzielone na dwie 3-godzinne tury rozpoczynające się o godz. 9:00 i 12:00. Na terenie obiektu prowadzone są również specjalistyczne warsztaty dla uczniów szkół i wychowanków przedszkoli, których aktualna lista znajduje się na stronie internetowej Centrum.

Polska jest krajem różnorodnych doświadczeń – historycznych zabytków, kulinarnych przysmaków i wspaniałych krajobrazów. Właśnie to bogactwo możliwości i sposobów spędzenia wolnego czasu stało się inspiracją do stworzenia Polskiej Marki Turystycznej. Odwiedzając miejsca opatrzone tym prestiżowym certyfikatem, możecie być pewni najwyższej jakości świadczonych tam usług oraz niezapomnianych turystycznych wrażeń.

KONTAKT: Lokalna Organizacja Turystyczna w Toruniu

e-mail: lot@lottorun.pl