Krosno Odrzańskie w województwie lubuskim to miasto o bardzo bogatej historii. Zapraszamy do zapoznania się z jego walorami turystycznymi podczas wirtualnego spaceru z przewodnikiem. W mieście znajdują się bardzo dobrze widoczne oznakowania turystyczne, wykonane w dwóch językach, wraz z opisami wielu atrakcji na stylowych tablicach.

Wędrówki piesze, eskapady rowerowe, nordic walking, turystyka aktywna
Infrastruktura turystyczna gminy Krosno Odrzańskie sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Pobliskie jeziora w Łochowicach i Osiecznicy zachęcają do letniego relaksu na odnowionych plażach, na które można bezpiecznie dotrzeć ścieżkami rowerowymi. Liczne rzeki, jeziora i stawy hodowlane to raj dla wędkarzy. Okoliczne lasy, bogate w zwierzynę i runo leśne, są doskonałym miejscem zarówno na udane polowanie, jak i grzybobranie. W okolicy znajduje się dobrze utrzymana sieć znakowanych szlaków pieszych, świetnie nadających się także do uprawiania nordic walking.

W Krośnie Odrzańskim rozpoczyna się również prawie 500-kilometrowy Polski Szlak Krzyżowców, który sięga aż zamku w Malborku. Więcej informacji o tym pięknym mieście można uzyskać w lokalnym Punkcie Informacji Turystycznej. Droga do niego jest oznakowana drogowskazami wg wytycznych Polskiej Organizacji Turystycznej (granatowe tło, białe liternictwo).

Poniżej można zobaczyć film promujący Krosno Odrzańskie:

KONTAKT: Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna

e-mail: turystyka@lotur.pl

Tel: +48 68 452 75 59

www.lotur.eu/