Zalipie jest nazywane najpiękniejszą wsią w Polsce. Niezależnie od pory roku można tu rozkoszować się niezwykłymi widokami, cieszyć oczy i duszę fantazyjnie skomponowanymi bukietami kwiatów, które zdobią wszystko, co można pomalować: domy, ściany mieszkań, sprzęty, serwetki, odzież, obory, studnie, płoty a nawet psie budy.

Naszą wycieczkę zaczniemy od spaceru, poznania historii i współczesności oraz tradycji kwietnych malunków w Zalipiu. Następnie dzieci wykonają swoją własną prace w stylu zalipiańskim inspirując się wcześniejszą pogadanką na ten temat oraz czerpiąc pomysły z podanych przykładów. Całość poprowadzi Bogusława Miś malarka Zalipia z wieloletnim doświadczeniem, pochodząca z rodziny gdzie tradycja przekazywana jest od pokoleń. Na zakończenie dzieci wezmą udział w ognisku w jednej z zagród połączonym z pieczeniem kiełbasek.

Inne opcje:

1. Warsztaty plastyczne w Domu Malarek w Zalipiu