• Rzeźby solne przedstawiające św. Kingę i gwarka z pierścieniem
  • Grupa osób przebywająca w komorze kopalni ozdobionej solnymi żyrandolami
  • Ściana komory w kopalni ozdobiona płaskorzeźbami
  • Szyb wielickiej kopalni umocniony drewnem

Na zwiedzanie pełnej tajemnic Trasy Turystycznej w wielickiej kopalni możemy zabrać uczniów w każdym wieku. To tutaj dzieci sprawdzą, jak to jest przebywać ponad 100 metrów pod ziemią, ile schodów trzeba pokonać aby się tam znaleźć i czego można się dowiedzieć spacerując kilkusetletnimi korytarzami.

O sekretach kopalni opowie przewodnik, a uczniowie zobaczą jeziora solankowe, komory i kaplice wykute w soli przez górników. Wycieczka do Wieliczki to także dawka zdrowia – przebywanie w mikroklimacie kopalni wzmacnia odporność, łagodzi alergie i działa kojąco na układ oddechowy. Możemy wybrać klasyczne zwiedzanie Trasy Turystycznej albo jeden z jej wariantów: Odkrywamy Solilandię lub Śladami Legend.

Program wycieczki

Dzień 1

Zwiedzanie Trasy Turystycznej Kopalni Wieliczka

Jedyna taka na świecie, bezcenna – Kopalnia Soli „Wieliczka”. Każdego roku zwiedza ją ponad milion turystów ze wszystkich zakątków Ziemi. Oto olśniewający i majestatyczny świat z soli, unikatowy zabytek wpisany na listę UNESCO, sanktuarium, uzdrowisko, miejsce wydarzeń kulturalnych, naukowych, sportowych, imprez.

Historia wielickiej kopalni rozpoczęła się w średniowieczu, co oznacza, że podziemna Wieliczka jest jedną z najstarszych firm w Polsce i Europie. Dziś pod Krakowem nie wydobywa się już soli, niemniej solne miasto tętni życiem. W głębi ziemi czeka wiele atrakcji – od tematycznych szlaków zwiedzania po kino 5D. Niezmiennie od wieków Kopalnia Soli „Wieliczka” pozostaje miejscem, które trzeba koniecznie zobaczyć.

Czas programu: 3h
Dostępność: cały rok
Ceny biletów: 28 zł bilet szkolny
Oferta dla szkół: www.kopalnia.pl/grupy-zorganizowane/kopalnia-dla-szkol

KONTAKT: Małopolska Organizacja Turystyczna

e-mail: biuro@mot.krakow.pl

Tel: +48 12 421 16 04

www.mot.krakow.pl