• Dwóch chłopców przyglada się solnej rzeźbie św. Kingi i mężczyzny z pierścieniem
  • Przewodnik opowiada dzieciom historie przy postaci dawnego górnika
  • Dwóch małych chłopców przechodzi z opiekunem szybem kopalni soli
  • Dwóch małych chłopców z mamą zagląda do rynny z solanką

Wielickie legendy to temat przewodni tej wycieczki. Podczas interaktywnej lekcji pod ziemią uczniowie poznają opowieść o pierścieniu św. Kingi, dowiedzą się kim był Skarbnik i Bieliczka. Jednak to nie wszystko – aby zdobyć cenne punkty, dzieci będą rywalizować w konkurencjach związanych z dawnymi pracami górników.

Nasz przewodnik zadba o to, aby wyprawa zaangażowała wszystkich uczestników. Na zakończenie zwiedzania uczniowie otrzymają dyplomy oraz quizy, które możesz wykorzystać do sprawdzenia wiedzy zdobytej na wycieczce.

Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce trasą dla dzieci z legendami wielickimi

Jedyna taka na świecie, bezcenna – Kopalnia Soli „Wieliczka”. Każdego roku zwiedza ją ponad milion turystów ze wszystkich zakątków Ziemi. Oto olśniewający i majestatyczny świat z soli, unikatowy zabytek wpisany na listę UNESCO, sanktuarium, uzdrowisko, miejsce wydarzeń kulturalnych, naukowych, sportowych, imprez. Historia wielickiej kopalni rozpoczęła się w średniowieczu, co oznacza, że podziemna Wieliczka jest jedną z najstarszych firm w Polsce i Europie. Dziś pod Krakowem nie wydobywa się już soli, niemniej solne miasto tętni życiem. W głębi ziemi czeka wiele atrakcji – od tematycznych szlaków zwiedzania po kino 5D. Niezmiennie od wieków Kopalnia Soli „Wieliczka” pozostaje miejscem, które trzeba koniecznie zobaczyć.

Dawno, dawno temu żyła piękna i mądra królewna Kinga… Legendę o cudownym pierścieniu zna prawie każdy, podobnie nie jeden słyszał o Skarbniku, skrzatach, a może obiło się mu o uszy, że pod ziemią mieszkają smoki. W zabytkowej Kopalni Soli „Wieliczka” wszystko jest możliwe. Odkrywanie Solilandii albo wycieczka śladami górniczych legend – podziemna Wieliczka zaprasza na turystyczne szlaki grupy szkolne oraz całe rodziny. Kopalnia Soli w Wieliczce to także kopalnia wiedzy. Młodzi badacze, eksploratorzy podziemnych tajemnic będą zachwyceni! Multimedia i kino 5D, Trasa Górnicza, noclegi w komorze Słowackiego, podziemna restauracja, plac zabaw – w Kopalni Soli „Wieliczka” nie można się nudzić.

Dostępność: cały rok
Ceny biletów: 43 zł, w pakiecie z obiadem 65 zł