• Turyści odkuwają sól kilofami
  • Transport urobku wózkiem ręcznym
  • Praca mierniczego w kopalni

Pokonanie Trasy Górniczej to więcej niż zwiedzanie – może być wielką, angażującą przygodą! Grupa turystów zamieni się tutaj w śleprów, czyli adeptów górnictwa, uczących się w praktyce podziemnego fachu! Czy jesteście gotowi na podjęcia wyzwania?

Jedyna taka na świecie, bezcenna – Kopalnia Soli „Wieliczka”. Każdego roku zwiedza ją ponad milion turystów ze wszystkich zakątków Ziemi. Oto olśniewający i majestatyczny świat z soli, unikatowy zabytek wpisany na listę UNESCO, sanktuarium, uzdrowisko, miejsce wydarzeń kulturalnych, naukowych, sportowych, imprez. Historia wielickiej kopalni rozpoczęła się w średniowieczu, co oznacza, że podziemna Wieliczka jest jedną z najstarszych firm w Polsce i Europie.

Program wycieczki

Dzień 1

Zwiedzanie Kopalni Soli Wieliczka Trasą Górniczą

Na grupę czeka sporo pracy! Jej członkowie mogą m.in. eksplorować klimatyczne komory, w których ciemność rozświetlają jedynie górnicze lampy.

W trakcie jednej szychty do wykonania będą m.in. pomiar stężenia metanu, wyplatanie lin, sprawne posługiwanie się mapą, a także piłą i łopatą. W nagrodę za dobrze wykonaną pracę każdy członek grupy otrzyma pamiątkowy certyfikat potwierdzający zdobycie pierwszych szlifów w zawodzie górnika.

Czas programu: 3h
Dostępność: Nieczynne do odwołania
Ceny biletów: Nieczynne do odwołania
Trasa górnicza dla grup: https://www.kopalnia.pl/grupy-zorganizowane/trasa-gornicza

KONTAKT: Małopolska Organizacja Turystyczna

e-mail: biuro@mot.krakow.pl

Tel: +48 12 421 16 04

www.mot.krakow.pl