Gospodarstwo Ekologiczne “Pszczółki” znajduje się w miejscowości Niezwojowice (gmina Pałecznica) i wpisane jest do ogólnopolskiej sieci zagród edukacyjnych. Dla zwiedzających dostępna jest pasieka i dom pszczelarza wykorzystywany jako inhalatorium.

W jego sąsiedztwie znajdują się malownicze stawy rybne, sad owocowy i warzywny. Na terenie gospodarstwa można znaleźć stary dworek z galerią obrazów oraz makietą bitwy pod Racławicami.

Program wycieczki

Dzień 1

Warsztaty “Eksperci od pszczół”

Warsztaty odbywają się w różnych miejscach na terenie Zagrody Edukacyjnej „Pszczółki”. Podczas zajęć o charakterze naukowym uczestnicy dowiedzą się od prawdziwego pszczelarza, jak zbudowana jest pszczoła oraz ile istnieje gatunków tego owada.

Podczas mini-wykładu prowadzący zaprezentuje strukturę pszczelej społeczności oraz jej zadania w ulu, a także w jaki sposób je chronić. Poprzez zabawę uczestnicy poznają sposób komunikowania się pszczół. W programie warsztatów znajduje się czas na degustację miodu oraz indywidualne zdjęcia w strojach pszczelarza. Po zakończeniu zajęć każdy uczestnik otrzymuje dyplom eksperta od pszczół.

Po zakończeniu warsztatów istnieje możliwość zakupu miodowych produktów. Za dopłatą można zamówić domowy posiłek dla całej grupy. Możemy też zmodyfikować plan warsztatów po uprzednim skontaktowaniu się z właścicielami Zagrody.

Czas programu: 2,5h
Dostępność: V – IX
Ceny biletów: 40 zł/os., PROMOCJA: grupa 20 osób = 1 dziecko i dwóch opiekunów GRATIS
Strona główna Gospodarstwa Ekologicznego “Pszczółki” w Niezwojowicach: https://pszczolki.org/

KONTAKT: Małopolska Organizacja Turystyczna

e-mail: biuro@mot.krakow.pl

Tel: +48 12 421 16 04

www.mot.krakow.pl