W Suchej Beskidzkiej zobaczymy renesansowy zamek Komorowskich, nazywany często „Małym Wawelem” (z uwagi na podobieństwo arkadowych dziedzińców w obu budowlach). Zwiedzenie go będzie doskonałym pomysłem na inspirujący rodzinny wyjazd.

Obecnie w zamkowym wnętrzu mieści się m.in. Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej, Miejski Ośrodek Kultury wraz z Galerią Sztuki „ZAMEK” oraz Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii.

Program wycieczki

Dzień 1

Lekcja muzealna “TAJEMNICE SUSKIEGO ZAMKU” oraz zwiedzanie zamku

Zamek został wzniesiony w XVI w. przez Kaspra Suskiego, a na początku kolejnego stulecia rozbudowany przez Piotra Komorowskiego i przekształcony w renesansową posiadłość. Rezydencja ma trójskrzydłową konstrukcję, otwarty dziedziniec i cztery wieże. Skrzydła od strony dziedzińca ozdobione są arkadowymi krużgankami. Warto zobaczyć bogato zdobiony kominek w Sali Rycerskiej oraz późnogotycką polichromię w kaplicy.

Obecnie zamek jest własnością Gminy Sucha Beskidzka i pełni rolę centrum kulturalnego miasta i regionu. W Muzeum Miejskim Suchej Beskidzkiej uczestnicy będą mogli odbyć lekcję muzealną w formie gry. Celem zajęć jest rozpowszechnienie wiedzy z zakresu historii “Małego Wawelu” oraz zamieszkujących go rodów szlacheckich. Istnieje możliwość zwiedzenia zamku z przewodnikiem.

Czas programu: 2h
Dostępność: Od 1 maja do 30 września: wtorek – sobota: 8:00 – 16:00, niedziela: 9:00 – 17:00. Od 1 października do 30 kwietnia: wtorek – sobota: 8:00 – 16:00
Ceny biletów: 15 zł/os.
Bilety online: brak
Informacje dot. rezerwacji lekcji: https://www.muzeum.sucha-beskidzka.pl/wydarzenia/czytaj/454.html

KONTAKT: Małopolska Organizacja Turystyczna

e-mail: biuro@mot.krakow.pl

Tel: +48 12 421 16 04

www.mot.krakow.pl