Według legend, to nie siły przyrody spowodowały powstanie Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach, lecz klątwa rzucona na dawnych mieszkańców jako kara za ich występne życie. Kto wie, jak było naprawdę?

Pewne jest to, że my podczas naszego spaceru napotkamy Orła, Pianino, Pieczarki, Żółwia, Baranki, Borsuka, Cygankę, czy Piekiełko. Do tego poczujemy się przez chwilę jak na wakacjach w Egipcie, mijając “Piramidy”. Takie bowiem ciekawe nazwy noszą formacje skalne w Skamieniałym Mieście.

Przed dziećmi będą postawione zadania sprawnościowe motywujące do odkrywania kolejnych miejsc, niespodzianki i mini-nagrody. Po pieszej wędrówce odwiedzimy także Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków, gdzie usłyszymy o życiu ptaków i zwierząt zamieszkujących Pogórze. Wysiłek fizyczny i umysłowy zaostrzy nam z pewnością apetyt, dlatego posilimy się ciepłą herbatą i kiełbasą z grilla.

Na zakończenie naszego pobytu na Pogórzu odwiedzimy wieżę widokową w Bruśniku, skąd będziemy mogli podziwiać panoramę Pogórza Ciężkowickiego, Rożnowskiego oraz Beskidu Niskiego.

KONTAKT: Małopolska Organizacja Turystyczna

e-mail: biuro@mot.krakow.pl

Tel: +48 12 421 16 04

www.mot.krakow.pl