Centrum Promocji i Ochrony Torfowisk które powstało w zabytkowym drewnianym budynku dawnego ośrodka zdrowia to pierwsza w pełni interaktywna, multimedialna ekspozycja przyrodnicza , która pozwala poznać unikatowy świat fauny i flory Torfowisk Orawsko-Nowotarskich. Na odkrywców przyrody czeka mnóstwo atrakcji; interaktywne mikroskopy, wielki model rosiczki, animowane mapy, symulator powodzi, profil torfowy, filmy. A to tylko niektóre atrakcje, które pozwalają poznawać torfowiska wszystkimi zmysłami!

Oprócz opisanej ekspozycji w naszym Centrum można obejrzeć jedną z najstarszych i najlepszych kolekcji okazów dermoplastycznych ptaków i ssaków z kolekcji Muzeum Tatrzańskiego a wykonanych przez Antoniego Kocyana w latach 1850-90. Wśród eksponatów można zobaczyć m.in. wilka, niedźwiedzia, orła przedniego, bielika, pomurnika,sępa płowego i ok 170 gatunków innych ptaków.

Czas zwiedzania to ok. 35-45 minut. Max ilość osób to 15-20 jednocześnie.
Więcej informacji pod nr. telefonu 501 101 161 lub 18 26 578 12 lub na stronie http://muzeumplsk.eu/ oraz www.facebook.com/centrumpromocjiiochronytorfowiskwchocholowie

Prosimy o wcześniejszy kontakt w celu zarezerwowania terminu.