Czy wiecie, jakie zwierzęta żyją w mieście? Potraficie rozpoznać któreś z otaczających nas drzew i kwiatów? Zaczniemy od edukacyjnego spaceru przez krakowski Ogród Botaniczny. Druga część wycieczki to warsztaty, podczas których dowiemy się, jakie zwierzęta żyją w mieście i jak się z nimi obchodzić

Szybko okaże się, że na co dzień otacza nas dużo więcej zwierząt niż tylko gołębie oraz domowe pupile. Te zajęcia będą wyjątkowo kolorowe i naturalne. Mali badacze będą odkrywać otaczający nas świat flory i fauny przy pomocy lupy i mikroskopu, a na koniec zasieją w doniczkach kwiaty, by później w domu obserwować, jak kiełkują i rosną.

W programie wycieczki:

– Spacer przez krakowski Ogród Botaniczny.

– Warsztaty, podczas których dowiemy się, jakie zwierzęta żyją w mieście i jak się z nimi obchodzić.

Program wycieczki

Dzień 1

Wizyta w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego założony został w 1783 roku i jest najstarszym istniejącym ogrodem botanicznym w Polsce. Rozciąga się u stóp XVII-wiecznego pałacu na powierzchni prawie 10 ha. Powstał z inicjatywy Hugona Kołłątaja, podczas reformy Akademii Krakowskiej.

Nieco później (w 1792 r.) powołano tu także Obserwatorium Astronomiczne oraz Stację Meteorologiczną, która bez zakłóceń od 1825 r. do dziś prowadzi zapisy pogody. Ogród posiada około 6 tysięcy gatunków i odmian roślin. Do najciekawszych kolekcji należy zaliczyć sagowce, storczyki, tropikalne rośliny użytkowe, rośliny ozdobne: róże oraz irysy. Ogród posiada trzy kompleksy szklarniowe: Victorię, Jubileuszową i Holenderkę, działy dydaktyczne oraz ozdobne.

W jego obrębie znajduje się: ekspozycja muzealna prezentująca historię samego Ogrodu, jak również eksponaty z badań prowadzonych w tropikach przez krakowskich botaników.

Godziny otwarcia: 10:00 – 19:00
Czas programu: do 5h
Dostępność: kwiecień – październik
Ceny biletów: 5 zł wstęp, 10 zl zajęcia edukacyjne
Strona internetowa ogrodu: https://ogrod.uj.edu.pl/

KONTAKT: Małopolska Organizacja Turystyczna

e-mail: biuro@mot.krakow.pl

Tel: +48 12 421 16 04

www.mot.krakow.pl