Jak bardzo ufasz swoim zmysłom? Co się stanie, gdy zabraknie Ci jednego z nich? Czy poradzisz sobie w nieznanym miejscu, krocząc w całkowitej ciemności? Dzięki WOMAI przekonasz się, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje.

W programie wycieczki:

– Wizyta w WOMAI, gdzie podczas godziny w kompletnej ciemności, prowadzeni przez niewidomego przewodnika, uczestnicy doświadczą to, co jest codziennością osób niewidomych. Zwykłe czynności, jak robienie zakupów czy przejście przez ulicę, okażą się nie lada wyzwaniem.

– Spacer przez Stare Miasto szlakiem dla niewidomych. Poprzedzająca spacer wizyta w WOMAI pozwoli spojrzeć na rzeczywistość pod nieco innym kątem, da temat do przemyśleń i dyskusji w klasie. Dodatkowo specjalne makiety pozwalają dostrzec szczegóły najważniejszych zabytków Krakowa, których na co dzień nie zauważamy.

Program wycieczki

Dzień 1

Wizyta w Muzeum WOMAI

WOMAI – niekończąca się opowieść o wzajemnej inspiracji i nieustannym odkrywaniu. Przedstawiamy zupełnie nowe miejsce pełne niespodzianek. Jest to WOMAI – muzeum sensoryczno-naukowe, znajdujące się w samym sercu Krakowa na ulicy Pawiej 34.

Dwie wystawy proponowane zwiedzającym – “W stronę światła” i “W stronę ciemności” – stanowią dwa przeciwstawne światy.

Po jasnej stronie wykorzystasz całe spektrum zmysłów. Światło, dźwięk, iluzja, ciekawostki ze świata nauki… przekonaj się, jak wiele można odkryć w jasnym wydaniu naszej wystawy.

Przygotuj się również na ekstremalne pobudzenie zmysłów z wyłączeniem wzroku po ciemnej stronie. Nasi niewidomi przewodnicy z chęcią poprowadzą Cię po świecie, który my znamy jedynie z opowieści. Na wystawie panuje bezwzględna ciemność, pokieruje Cię jedynie głos przewodnika… i własna intuicja.

Czas programu: 1h
Dostępność: obiekt całoroczny
Strona internetowa Muzeum WOMAI: https://womai.pl/

KONTAKT: Małopolska Organizacja Turystyczna

e-mail: biuro@mot.krakow.pl

Tel: +48 12 421 16 04

www.mot.krakow.pl