Zalipie jest nazywane najpiękniejszą wsią w Polsce. Niezależnie od pory roku można tu rozkoszować się niezwykłymi widokami, cieszyć oczy i duszę fantazyjnie skomponowanymi bukietami kwiatów, które zdobią wszystko, co można pomalować.

Kwieciste wzory znajdziemy na domach, ścianach mieszkań, sprzętach, serwetkach, odzieży, oborach, studniach, płotach, a nawet psich budach. Naszą wycieczkę zaczniemy od spaceru, poznania historii i współczesności oraz tradycji kwietnych malunków w Zalipiu.

Następnie dzieci wykonają swoją własną prace w stylu zalipiańskim, inspirując się wcześniejszą pogadanką na ten temat oraz czerpiąc pomysły z podanych przykładów. Całość poprowadzi Bogusława Miś, malarka Zalipia z wieloletnim doświadczeniem, pochodząca z rodziny, gdzie artystyczna tradycja przekazywana jest od pokoleń. Na zakończenie dzieci spędzą czas w jednej z zagród przy ognisku połączonym z pieczeniem kiełbasek.

Inne opcje:

1. Warsztaty plastyczne w Domu Malarek w Zalipiu
  2. Warsztaty muzealne w Zagrodzie Felicji Curyłowej w Zalipiu

Polska jest krajem różnorodnych doświadczeń – historycznych zabytków, kulinarnych przysmaków i wspaniałych krajobrazów. Właśnie to bogactwo możliwości i sposobów spędzenia wolnego czasu stało się inspiracją do stworzenia Polskiej Marki Turystycznej ENOTarnowskie. Odwiedzając miejsca opatrzone tym prestiżowym certyfikatem, możecie być pewni najwyższej jakości świadczonych tam usług oraz niezapomnianych turystycznych wrażeń.

KONTAKT: Małopolska Organizacja Turystyczna

e-mail: biuro@mot.krakow.pl