Park Północny w Sopocie rozciąga się równolegle do brzegu morskiego pasem o długości 2 km, od Grand Hotelu do potoku Swelina – naturalnej granicy z Gdynią.
W tym nadmorskim parku, o pow. ok. 25 hektarów, powstały bezkolizyjne ścieżki dla pieszych, rowerzystów i rolkarzy. Urządzona została też interaktywna ścieżka edukacyjna poświęcona florze, faunie i historii parku. Jego charakterystycznymi elementami są między innymi: wypielęgnowane alejki, pomnik Jana Jerzego Haffnera, wiele rzeźb, ławeczki, place zabaw, a przede wszystkim bogate drzewostany z sosnami pospolitymi, czarnymi dębami, klonami czy bukami.

Trasę Parku Północnego zaczynamy pod hotelem Sofitel Grand Sopot (Grand Hotele, który olśniewa swoją dostojnością. Hotel został zbudowany w 1927 roku i od razu stał się synonimem klasy i luksusu. Sylwetka stojącego tuż przy plaży, monumentalnego gmachu odzwierciedla bogatą i pełną anegdot historię tego jednego z najwytworniejszych hoteli w Polsce. Gościł on w swoich wnętrzach setki najznamienitszych postaci ze świata kultury, polityki i nauki. Wśród tych, których wizyty najczęściej się wspomina, byli m.in. Charles Aznavour, Marlena Dietrich, Charles de Gaulle, Greta Garbo czy Jan Kiepura.
Obecnie hotel urzeka odrestaurowanymi wnętrzami, niepowtarzalną atmosferą morskiego kurortu oraz niezapomnianym widokiem na morze.

Przechodząc obok Grand Hotelu, wchodzimy do Parku Północnego, w którym już na wejściu możemy podziwiać okazały posąg Jana Jerzego Haffnera – założyciela sopockiego uzdrowiska…(czytaj dalej na https://visit.sopot.pl/odkrywaj-sopot/sopot-dla-aktywnych/trasy-spacerowe/)