• Motława w Gdańsku
  • Stare Miasto w Gdańsku - widok z Motławy zimą
  • Pomnik Stoczniowców w Gdańsku
  • Skwer Kościuszki w Gdyni
  • Klif Orłowski
  • Akwarium Gdyńskie
  • Plaża w Sopocie w tle molo

Trójmiasto (Gdańsk – Gdynia – Sopot) to bardzo ciekawa propozycja na wakacyjny (i nie tylko) wyjazd weekendowy. Niniejsza propozycja trzydniowego programu turystycznego jest zachętą do poznania bogatej historii Gdańska, odpoczynku w sławnym kurorcie Sopot, a także zwiedzenia modernistycznej i portowej Gdyni. Zainspiruj się naszymi propozycjami przedstawionymi w programie na weekend i odkryj Trójmiasto!

Gdańsk, Gdynia i Sopot położone nad Zatoką Gdańską w północnej Polsce są bardzo dobrze skomunikowane z resztą kraju. Do Trójmiasta można dotrzeć praktycznie wszystkimi środkami transportu – samochodem i autobusem dzięki rozbudowanej infrastrukturze drogowej, w tym autostradzie A1 oraz drogom ekspresowym S6 i S7, pociągiem (w obszarze metropolitarnym Gdańsk-Gdynia-Sopot jest jeden z najwyższych w Polsce wskaźników gęstości sieci kolejowej), samolotem (Port Lotniczy Gdańsk-Rębiechowo) oraz drogą morską (porty dla statków i promów pasażerskich).

Po przybyciu do Trójmiasta warto zaopatrzyć się w Kartę Turysty, aby można było łatwiej i taniej przemieszczać się i zwiedzać. Obszar metropolitarny Gdańsk-Gdynia-Sopot oferuje wiele atrakcji i nie sposób z nich wszystkich skorzystać w trakcie jednego weekendu. Dlatego nasza propozycja jest pewnego rodzaju inspiracją do odwiedzenia bogatego w zabytki i inne walory turystyczne Trójmiasta.

Program wycieczki

Dzień 1

Spacer po Starym Mieście w Gdańsku

Po przyjeździe w godzinach popołudniowych do Gdańska proponujemy rozpocząć zwiedzanie tego historycznego miasta od spaceru po Starym Mieście z uwzględnieniem Fontanny Neptuna, Żurawia (ul. Szeroka 67/68) i Bazyliki Mariackiej (ul. Podkramarska 5), która skrywa m.in. wyjątkowy zegar astronomiczny i jego mroczną legendę… Na kolację zapraszamy do jednej z malowniczo położonych restauracji nad Motławą, połączoną na przykład z degustacją piw w mini-browarze usytuowanym w Spichlerzu z XVII wieku przy Marinie Gdańsk (tylko dla osób pełnoletnich). Wybór miejsc noclegowych także mamy tutaj bardzo duży – od obiektów klasy turystycznej i hosteli, po luksusowe hotele, często malowniczo usytuowane.

Czas programu: 6-8h

Dzień 2

Rejs statkiem wycieczkowym po Motławie, Europejskiego Centrum Solidarności, spacer po deptaku “Monciak” i molo w Sopocie, relaks na plaży lub w sopockim Aqua Parku

Po zapewne smacznym śniadaniu dobrym pomysłem na rozpoczęcie miłego dnia będzie rejs statkiem wycieczkowym po Motławie. Następnie warto udać się do Europejskiego Centrum Solidarności (pl. Solidarności 1) i zwiedzić ten nowoczesny obiekt. Obiad można już zjeść w oddalonym od centrum Gdańska o około 20 minut drogi kolejką SKM (Szybka Kolej Miejska) – Sopocie, na przykład w jednej z restauracji przy słynnym deptaku „Monciak” (ul. Boh. Monte Casino). A po obiedzie relaksacyjny czas na plaży i na słynnym molo (w przypadku braku słonecznej pogody proponujemy spędzenie czasu w sopockim Aqua Parku – Zamkowa Góra 3-5). A kiedy już odpoczniemy i zrelaksujemy się, może nastał czas na konną przejażdżkę w sopockim Hipodromie (ul. Polna 1)?

Czas programu: 8-10h

Dzień 3

Gdynia – wjazd kolejką na Kamienną Górę, spacer na koniec Mola Południowego i zapoznanie się z Aleją Statków Pasażerskich, Akwarium Gdyńskie, spacer Bulwarem Nadmorskim

Ostatni dzień wycieczki zarezerwowany jest dla Gdyni, oddalonej od Sopotu o około 15 minut SKM, a od Gdańska – 35 minut SKM. Pobyt w Gdyni proponujemy rozpocząć od wjazdu kolejką na Kamienną Górę (Pl. Grunwaldzki 1), z tarasu której rozpościera się piękna panorama na morze i miasto. Kolejnym punktem naszego programu będzie spacer na koniec Mola Południowego i zapoznanie się z Aleją Statków Pasażerskich. Tuż obok zwiedzimy ekspozycje niezwykłych gatunków ryb, płazów i gadów z różnych rejonów świata w Akwarium Gdyńskim (al. Jana Pawła II 1). Na zakończenie wycieczki proponujemy spacer Bulwarem Nadmorskim. Koniecznie też trzeba zobaczyć słynny Klif Orłowski!

Czas programu: 6-8h

Gdańska Organizacja Turystyczna

e-mail: got@visitgdansk.com

Tel: +48 58 305 70 80

www.visitgdansk.com