Szlak trasy zielonej prowadzi nas głównie przez obszary leśne Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Pomocne nam będą tutaj oznakowania sopockich ścieżek spacerowych, wykonane przez PTTK (Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze).

Początek trasy znajduje się przy pętli trolejbusowej, na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ulicą Mikołaja Reja. Jej koniec został wyznaczony w parku Sanitariuszki Inki przy ulicy Armii Krajowej. Ciekawymi miejscami na naszej drodze będą punkty widokowe oraz obiekty sportowe.

Spacer zaczynamy w dzielnicy Sopot Wyścigi, przy skrzyżowaniu ulicy Reja i Alei Niepodległości. Mijając niewielki plac zabaw po lewej stronie, kierujemy się w górę ulicy Reja, tak aby po około 200 metrach drogi przeciąć ulicę równoległą do głównej trasy komunikacyjnej – Armii Krajowej.

Idąc dalej, po lewej stronie, zobaczymy staw retencyjny, który został utworzony przez spiętrzenie Potoku Karlikowskiego płynącego w otwartym korycie przez całą Dolinę Świemirowską i poniżej stawu kryjącego się pod ziemią. Zbiornik wodny z wyspą pośrodku otoczony jest starymi olszami czarnymi. Po modernizacji stał się nowym miejscem rekreacyjnym dla mieszkańców i turystów. W części południowej znajdują się ścieżki dla spacerowiczów oraz trawniki z klombami.

KONTAKT: Sopocka Organizacja Turystyczna

e-mail: it@visit.sopot.pl

Tel: +48 733 535 205

www.visit.sopot.pl