Szlak pomarańczowy prowadzi przez południowo-wschodnią część Sopotu, czyli Karlikowo. Dzielnica ta położona jest w pasie nadmorskim i ciągnie się aż do granicy z Gdańskiem. Najbardziej charakterystycznymi punktami w tym rejonie są: przystań rybacka, domy wypoczynkowe, sanatoria, kempingi, błonia oraz obiekty sportowe, m.in. ERGO ARENA, Sopocki Klub Żeglarski i Hipodrom. Trasa rozpoczyna i kończy się na przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) Sopot Wyścigi (1).

Zaczynając wędrówkę od stacji Sopot Wyścigi, kierujemy się na ulicę Polną, w stronę zabytkowego hipodromu (2). To teren położony w sąsiedztwie wzgórz morenowych i Zatoki Gdańskiej. To miejsce międzynarodowych zawodów hippicznych, organizowanych od XIX wieku. Przechodząc przez bramę obiektu mijamy historyczną trybunę oraz kasy. Główna ścieżka doprowadza nas do nowoczesnych stajni i hal. Znajdują się w nich szkółki jeździeckie, które oferują naukę jazdy na koniach dla początkujących oraz bardziej zaawansowanych jeźdźców. Miejsce to łączy w sobie naukę i zabawę. Można nauczyć się tu pięknego sportu, jak również poznać tajniki pielęgnowania wierzchowców. Jest to świetne miejsce zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
Opuszczając teren Hipodromu widzimy halę o nowoczesnej konstrukcji. ERGO ARENA (3) to kolejny obowiązkowy punkt na trasie sportowej. Hala jest jedną z największych i najnowocześniejszych w Polsce, może pomieścić 15 tys. widzów. Organizowane są tu różnego rodzaju rozgrywki sportowe, targi, konferencje i koncerty…. (czytaj dalej na https://visit.sopot.pl/odkrywaj-sopot/sopot-dla-aktywnych/trasy-spacerowe/)