Szlak pomarańczowy prowadzi przez południowo-wschodnią część Sopotu, czyli Karlikowo. Dzielnica ta położona jest w pasie nadmorskim i ciągnie się aż do granicy z Gdańskiem.

Najbardziej charakterystycznymi punktami w tym rejonie są: przystań rybacka, domy wypoczynkowe, sanatoria, kempingi, błonia oraz obiekty sportowe, m.in. ERGO ARENA, Sopocki Klub Żeglarski i Hipodrom. Trasa rozpoczyna i kończy się na przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) Sopot Wyścigi.

Zaczynając wędrówkę od stacji Sopot Wyścigi, kierujemy się na ulicę Polną, w stronę zabytkowego hipodromu. Tutejszy teren położony jest w sąsiedztwie wzgórz morenowych i Zatoki Gdańskiej.

We wspomnianym już hipodromie od XIX w. organizowane są międzynarodowe zawody hippiczne. Przechodząc przez bramę obiektu, mijamy historyczną trybunę oraz kasy. Główna ścieżka doprowadza nas do nowoczesnych stajni i hal. Znajdują się w nich szkółki jeździeckie, które oferują naukę jazdy konnej dla początkujących oraz bardziej zaawansowanych jeźdźców. Miejsce to łączy w sobie naukę i zabawę. Można nauczyć się tu pięknego sportu, jak również poznać tajniki pielęgnowania wierzchowców. Jest to świetne miejsce zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Opuszczając teren Hipodromu widzimy halę o nowoczesnej konstrukcji. ERGO ARENA to kolejny obowiązkowy punkt na trasie sportowej. Hala jest jedną z największych i najnowocześniejszych w Polsce, może bowiem pomieścić aż 15 tys. widzów. Organizowane są tu różnego rodzaju rozgrywki sportowe, targi, konferencje oraz koncerty.

KONTAKT: Sopocka Organizacja Turystyczna

e-mail: it@visit.sopot.pl

Tel: +48 733 535 205

www.visit.sopot.pl