Szlak czerwony prowadzi przez centrum miasta w kierunku molo i morza, a następnie do Dworca Głównego przez Park Południowy i Potok Elizy. Wśród piękna otaczającej przyrody czeka nas mnóstwo atrakcji, głównie dla rodzin z dziećmi.

Wędrówkę rozpoczynamy na tak zwanym “Małym Monciaku”, czyli górnej części głównego deptaka, znajdującej się pomiędzy torami kolejowymi a Aleją Niepodległości. Odcinek ten jest mniej uczęszczany przez turystów, ale warto go odwiedzić. Rosną tu piękne stare drzewa, przy których można się zrelaksować na nietypowych, złotych ławkach. Znajdują się tutaj również urokliwe kamieniczki z restauracjami i sklepami.

W podwórku jednej z nich mieści się nawet Escape Room. Jest to miejsce zapewniające pełną emocji rozrywkę dla każdego, a także doskonały pomysł na spędzenie czasu ze znajomymi lub rodziną. Na czym polega gra? Należy w ciągu 60 minut wydostać się z zamkniętego pokoju, pełnego sprytnie ukrytych podpowiedzi. Idąc w stronę morza, przechodzimy schodami pod torami kolei. Po drugiej stronie jesteśmy już na głównej części deptaka.

“Monciak”, bo tak w skrócie mówi się na słynną w całej Polsce ulicę Bohaterów Monte Cassino, jest zamknięty dla ruchu samochodowego. Po jego obu stronach mijamy malownicze kamieniczki, butiki, puby, kawiarnie i restauracje. To jedno z najbardziej charakterystycznych sopockich miejsc, serce miasta i główny punkt spotkań, zabawy i wypoczynku.

KONTAKT: Sopocka Organizacja Turystyczna

e-mail: it@visit.sopot.pl

Tel: +48 733 535 205

www.visit.sopot.pl/