Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Koszalin
Świnoujście – Karsibór – Międzyzdroje – Lubin – Wapnica – Wisełka – Kamień Pomorski – Dziwnówek – Trzęsacz – Trzebiatów – Kołobrzeg – Ustronie Morskie – Dobrzyca

I dzień
Świnoujście – spacer po Parku Zdrojowym, pomnik przyrody – cedrzyniec kalifornijski, wejście na latarnię morską, zwiedzanie jednej z atrakcji Twierdzy Świnoujście
Międzyzdroje – Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego, wędrówka plażą wzdłuż klifu na odcinku z Międzyzdrojów do Wisełki.
Spacer z Lubina na wzgórze Zielonka (widok na wsteczną deltę Świny) i dalej do jeziora Turkusowego w Wapnicy na terenie Wolińskiego Parku Narodowego.

II dzień
Klifowe wybrzeże w okolicach Trzęsacza i Rewala
Park miejski w Trzebiatowie – obszar historycznego założenia parkowego “Królewski Gaj”. Spacer po Trzebiatowie: zwiedzanie Pałacu nad Młynówką wraz z otaczającym ogrodem, rynek, ratusz, kościół NMP., baszta Kaszana, sgrafitto ze słoniem, w sierpniu możliwość udziału w „Trzebiatowskim Święcie Kaszy”- imprezie plenerowej nawiązującej do legendy jak to miska kaszy uratowała Trzebiatów przed napadem Gryficzan (impreza cykliczna – sierpień).

III dzień
Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy (20 metrowa wieża widokowa w postaci kwasu DNA, ogrody magii, energii, czasu i przestrzeni)
Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy: japoński, francuski, śródziemnomorski, ogród kamienny, skalny i wodny. Ogrody użytkowe: ziołowy i warzywny, ogrody barw, ogrody zmysłów, ogrody dźwięku.

Dodatkowe atrakcje
Świnoujście – udział w szkoleniu wojskowym w pruskim stylu w forcie Gerharda
Pobyt w Bałtyckim Parku Dinozaurów we Wrzosowie
Dziwnówek – poszukiwanie skamieniałości jurajskich w wyrobisku w porwaku (oddział nr 522 Nadleśnictwa Gryfice w pobliżu szlaku czerwonego) – jedno z najłatwiej dostępnych miejsc na terenie województwa zachodniopomorskiego, gdzie można zbierać skamieniałości
Trzęsacz – spacer do ruin kościoła i plażowanie oraz zwiedzanie Muzeum 15 Południka
Rewal – Park Wieloryba
Kołobrzeg – latarnia morska, katedra, Muzeum Oręża Polskiego, spacer promenadą nadmorską