Poniższa wycieczka, podczas której zwiedzimy takie miasta, jak Świnoujście, Międzyzdroje i Kołobrzeg, jest idealną propozycją dla miłośników szumu fal. Dzięki niej zobaczymy bowiem jedne z najpiękniejszych nadmorskich krajobrazów w Polsce.

Trasa wycieczki: Świnoujście – Karsibór – Międzyzdroje – Lubin – Wapnica – Wisełka – Kamień Pomorski – Dziwnówek – Trzęsacz – Trzebiatów – Kołobrzeg – Ustronie Morskie – Dobrzyca

Dzień 1
Naszą wycieczkę zaczynamy od wizyty w Świnoujściu i tamtejszym Parku Zdrojowym. Spacerując po nim, zobaczymy m.in. pomnik przyrody – cedrzyniec kalifornijski. Wejdziemy również na latarnię morską, zwiedzimy atrakcje kompleksu Twierdza Świnoujście.

Następnie wybierzemy się do Międzyzdrojów, gdzie zwiedzimy Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego. Możemy też odbyć wędrówkę plażą wzdłuż klifu, na odcinku z Międzyzdrojów do Wisełki.

Wreszcie odbędziemy tutaj spacer z Lubina na wzgórze Zielonka (widok na wsteczną deltę Świny) i dalej do Jeziora Turkusowego w Wapnicy na terenie Wolińskiego Parku Narodowego.

Dzień 2
Poranek proponujemy zacząć od spaceru klifowym wybrzeżem w okolicach Trzęsacza i Rewala. Następnie warto odwiedzić park miejski w Trzebiatowie – obszar historycznego założenia parkowego “Królewski Gaj”. Spacer po Trzebiatowie powinien uwzględnić zobaczenie Pałacu nad Młynówką (wraz z otaczającym ogrodem), rynku, ratusza, kościoła NMP, Baszty Kaszanej, sgrafitto ze słoniem. W sierpniu istnieje możliwość udziału w „Trzebiatowskim Święcie Kaszy”, imprezie plenerowej nawiązującej do legendy, jak to miska kaszy uratowała Trzebiatów przed napadem Gryficzan (impreza cykliczna – sierpień).

Dzień 3
W ostatnim dniu wycieczki proponujemy odwiedzić Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy. Znajduje się tam 20-metrowa wieża widokowa zaprojektowana na kształt podwójnej nici DNA, a także ogrody pełne magii, energii, wolno płynącego czasu i przestrzeni.

W tym samym obiekcie znajdziemy Ogrody Tematyczne Hortulus: japoński, francuski, śródziemnomorski, ogród kamienny, skalny i wodny. Zobaczymy także ogrody użytkowe: ziołowy i warzywny, ogrody barw, ogrody zmysłów, ogrody dźwięku.

Poza wymienionymi powyżej punktami programu, warto także rozważyć poszerzenie wycieczki o dodatkowe atrakcje:

1. Świnoujście – udział w szkoleniu wojskowym w pruskim stylu w forcie Gerharda.

2. Pobyt w Bałtyckim Parku Dinozaurów we Wrzosowie.

3. Dziwnówek – poszukiwanie skamieniałości jurajskich w wyrobisku w porwaku (oddział nr 522 Nadleśnictwa Gryfice w pobliżu szlaku czerwonego) – jedno z najłatwiej dostępnych miejsc na terenie województwa zachodniopomorskiego, gdzie można zbierać skamieniałości.

4. Trzęsacz – spacer do ruin kościoła i plażowanie oraz zwiedzanie Muzeum 15. Południka.

5. Rewal – Park Wieloryba.

6. Kołobrzeg – latarnia morska, katedra, Muzeum Oręża Polskiego, spacer promenadą nadmorską.

KONTAKT: Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

e-mail: info@zrot.pl

Tel: +48 91 433 41 26

www.zrot.pl