Zamek Królewski

Zamek Królewski w Warszawie to dawna rezydencja królów Polski i siedziba Sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Zburzony podczas II wojny światowej, został odbudowany z ruin i pełni funkcję muzeum wnętrz otwartego dla szerokiej publiczności, jest też miejscem ważnych uroczystości państwowych. W ramach Turystycznej szkoły Zamek Królewski w Warszawie przygotował materiały wideo o historii obiektu oraz serii mini wykładów, a także ekspozycję online.

Materiały wideo:

Zamek Królewski online – lekcje muzealne poświęcone historii tego wyjątkowego miejsca, królewskim apartamentom i kolekcji cennych dzieł sztuki:

Jego Kudłata Mość, Kiopek – kl. 0-2

Legendy Warszawy: Jednorożec – kl. 0-2

Archeologia co to jest?, kl. 1-4

Nie tylko złoto, kl. 1-3

Spotkanie z mistrzem. Matejko Batory, kl. 1-3

Kto to jest rycerz?, kl. 3-6

Tajemnica ukryta w obrazach. Martwe natury w Zamku Królewskim, kl. 4-6

Kuchnia przez wieki, kl. 4-8

Spacer z Canalettem po dawnej Warszawie, kl. 4-8

Krótka historia Zamku Królewskiego, kl. 5-8, szkoły ponadpodstawowe