Zalew Szczeciński

Marina Wolin

Do Wolina możemy obrać dwie drogi. Krótsza prowadzi od strony Zalewu Szczecińskiego (bez mostów). Płynąc drugą, od strony Bałtyku przez Zalew Kamieński, musimy minąć cztery mosty. Jeden podnoszony w Dziwnowie oraz trzy w Wolinie (obrotowy i dwa stałe – 12,5 m i 12,4 m nad lustrem wody.

 

 

 

Przystań Żeglarska w Łunowie

Sympatyczna, ukryta w lesie przystań nad jeziorem Wicko Wielkie. Od strony trasy S3 do przystani prowadzi przez las gruntowa droga. Obok zjazdu znajduje się przystanek autobusowy linii nr 10 kursującej do Świnoujścia. Przystań znajduje się w północnej części jeziora Wicko Wielkie. Z jeziora do przystani prowadzi wąski kanalik, który oznaczony jest białym pochylonym masztem po prawej stronie. Należy uważać na płytką wodę po prawej stronie wejścia do kanału, dalej sterować dokładnie środkiem przejścia. Płynąc kanałem, po ok. 200 m dopływamy do zacisznego, prostokątnego basenu postojowego przystani. Cumujemy w nabrzeża w układzie boja-keja. Jeśli płyniemy w kilka jachtów, warto upewnić się, czy jest wolne miejsce do postoju.

 

 

Marina Trzebież

Do Mariny Trzebież, (dawniej Centralnego Ośrodka Żeglarskiego) można podejść od strony południowej i północnej. Oba wejścia są oznakowane. Ich osie wyznaczają nabieżniki świetlne ułatwiające żeglugę w dzień i w nocy.

Czytaj więcej…

Autor: Lokalna Organizacja Turystyczna
Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego