Scenariusze lekcji do nagrania koncertu dla dzieci „Wszechświat Symfonii Jowiszowej”

Wyjaśnienie formy sonatowej bywa nie lada wyzwaniem. Proponujemy, aby wykorzystać do tego celu nagranie koncertu dla dzieci Wszechświat Symfonii „Jowiszowej” zarejestrowanego podczas 13. edycji festiwalu Chopin i jego Europa, którego celem było przygotowanie młodych słuchaczy do świadomego wysłuchania pierwszej części słynnego utworu Mozarta oraz zapoznanie ich na tym przykładzie z formą sonatową. W materiałach znajdą Państwo komentarz merytoryczny opisujący propozycję wykorzystania nagrania na lekcjach w szkole, a także zadania do wykonania przez uczniów w klasie lub w domu. Wszystkie szczegóły odnajdą Państwo w pliku zamieszczonym w poniższym linku.

Materiały do pobrania : Koncert dla dzieci “Wszechświat Symfonii Jowiszowej” – zadania

Treści koncertu oraz materiały wpisują się w zapisy podstawy programowej kształcenia ogólnego z zakresu przedmiotu “Muzyka” odnośnie słuchania i percepcji muzyki (pkt I/4 (1, 2, 3, 4), pkt II/1 (1, 2, 3, 4, 6, 7, 8), pkt III/1, 3, 5, 8, 9).

Nagranie koncertu dostępne jest na kanale Youtube:

Autor: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina