Muzeum zachęca do skorzystania z oferty lekcji muzealnych online, pozwalających odkrywać XVIII-wieczną rezydencję królewską oraz kolekcje sztuki Stanisława Augusta. Autorskie i kreatywne zajęcia poprowadzą wykwalifikowani, pełni pasji edukatorzy muzealni. W ramach zajęć zdalnych proponujemy również materiały dla nauczycieli, w tym karty pracy. W bazie wiedzy Muzeum Łazienki Królewskie znajdą Państwo m.in. artykuły i eseje badaczy epoki stanisławowskiej.

“Metamorfozy” i ich metamorfozy

Motywy zaczerpnięte z Metamorfoz Owidiusza były powszechnie wykorzystywane w sztuce europejskiej. Zapraszamy do przyjrzenia się postaci starożytnego poety oraz jego znaczeniu dla nowożytnych twórców.

Dekoracja Teatru Królewskiego

Proponujemy ćwiczenia z języka angielskiego, których treść nawiązuje do dekoracji malarskiej Teatru Królewskiego w Starej Oranżerii, jednego z niewielu zachowanych w Europie oryginalnych XVIII-wiecznych teatrów dworskich.

Sytuacja Rzeczypospolitej w XVIII w

Prezentujemy kartę pracy, poświęconą dziejom nowożytnej Rzeczypospolitej, zgodną z podstawą programową kształcenia ogólnego w zakresie historii w liceum i technikum.

Stanisław August czyta Shakespeare’a

Stanisław Antoni Poniatowski, późniejszy król Polski, w 1754 r. przebywał w Londynie, gdzie zapoznał się z twórczością Williama Shakespeare’a (1564-1616), o czym więcej można poczytać w tym miejscu.

Rzeczpospolita Obojga Narodów

Zachęcamy do przyjrzenia się strukturze społeczeństwa Rzeczypospolitej Obojga Narodów oraz przemianom społecznym czasów stanisławowskich, ze szczególnym uwzględnieniem stanów i grup innych niż szlachta.

Rzeczpospolita i Saksonia w XVIII w

Zachęcamy do wykorzystania w pracy zdalnej z uczniami materiałów dostępnych online na stronie internetowej Muzeum Łazienki Królewskie.

Filmy edukacyjne

Przygotowane przez muzealnych edukatorów materiały wideo uczniowie klas IV-VI wykorzystać mogą w dogodnym dla siebie momencie, np. podczas uczenia się w domu. Aktywności i zadania przeznaczone są do samodzielnego wykonywania, bez udziału nauczyciela.

Link do materiału
Łazienki Królewskie – Edukacja