Zestaw materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Lasy Państwowe w Poznaniu, Mamy coś co może cię zainteresować. Filmy prosto z lasu, które uczą, ukazują piękne oblicza natury i pokazują jak wygląda praca leśników.

Leśne karty pracy

Najlepszym sposobem zapamiętywania informacji jest nauka poprzez wykonywanie ćwiczeń angażujących naszą koncentrację i spostrzegawczość. Stąd na początek przygotowaliśmy dla Was kilka Leśnych kart pracy, adresowanych do dzieci w wieku szkolnym. Niech ich rozwiązywanie będzie dla Was wspaniałą przygodą i cennym źródłem leśnej wiedzy. Każdą z kart pobierzcie w PDF. #Zostań w domu!

Leśne quizy

Jak najlepiej sprawdzić swoją wiedzę ? Poprzez testy ! Choć nazwa quiz brzmi przyjemniej i nie martwcie się, nie będziemy wystawiać ocen. Przygotowaliśmy dla Was sporą porcję wiedzy zamkniętą w quizach.

Leśna literatura

Leśna literatura to nasza półka z książkami, po które mogą sięgać zarówno dzieci oraz nauczyciele. Wystarczy kliknąć w okładkę książki aby zobaczyć jej treść. Szczególnie polecamy serię zeszytów edukacyjnych pt. „Poznać i zrozumieć las”, „Leśne obserwacje i eksperymenty”, „Z lasem przez cały rok”. Znajdziecie w nich bardzo ciekawe zagadki i karty pracy poprzez, które łatwiej zapamiętacie przedstawione zagadnienia aby dosłownie i w przenośni nauka poszła w las. Wszystkie publikacje są dostępne nieodpłatnie, wiele z nich możemy pobrać na e-booka. Zachęcamy też do lektury kwartalnika „Echa Leśne”, w którym na bieżąco poruszanych jest wiele istotnych leśnych tematów.

Link do materiałów
Lasy Państwowe Poznań – materiały edukacyjne

Grupa docelowa
Szkoła podstawowa, Klasy 1-3