Zestaw materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Lasy Państwowe w Poznaniu, Mamy coś co może cię zainteresować. Filmy prosto z lasu, które uczą, ukazują piękne oblicza natury i pokazują jak wygląda praca leśników.

Echa Leśne TV

Marzy Ci się bliskie spokanie z żubrami ? Wszystko jest możliwe i to bez wychodzenia z domu. Zapraszamy do transmisji na żywo, która ukazuje zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Oblicza lasów

Przybliżają codzienną pracę leśników. Dowiesz się co dzieje się w lesie o różnych porach roku, leśnicy postarają się wyjaśnić zjawiska zachodzące w przyrodzie, zdradzą tajemnice zwierząt i roślin, podpowiedzą jak możesz w lesie fajnie spędzać czas i czego robić nie powinieneś. Jeśli ciekawi cię jak wygląda opieka nad lasami albo marzysz by być leśnikiem, ten kanał na pewno cię zainteresuje. Jest to cykl stworzony przez leśników, który w łatwy i przyjemny sposób przedstawi ci las od podszewki. Zaciekawiony ?

Ocalony Świat

To seria 11 odcinków – pasjonujących wypraw edukacyjnych w głąb polskich lasów. Poznamy w nich najcenniejsze gatunki polskich zwierząt oraz unikalne siedliska przyrodnicze. W każdym z odcinków las odkrywany jest wraz z polskimi gwiazdami ekranu. Ocalony Świat przedstawia działania leśników w zakresie ochrony przyrody, ukazując przy tym efekty tych działań dla istnienia dzikiej przyrody w naszym kraju. Projekt został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu LIFE+ oraz NFOŚiGW.

EKOlogika Leśnika

Wielkopolscy leśnicy również uchylają rąbka tajemnicy na temat swojej pracy. Leśnicy z Nadleśnictwa Antonin  przy wsparciu NFOŚiGW, stworzyli cykl odcinków, które zahaczają o wiele tematów związanych z lasami, między innymi: ochrona przeciwpożarowa, problem śmieci w lesie, na czym polega praca leśnika i wiele innych ciekawych tematów.

Windą do lasu

Nadleśnictwo Oborniki  przy wsparciu WRPO, tworzy wyjątkowy projekt pod nazwą Windą do lasu. Jego celem jest podniesienie świadomości o zrównoważonej gospodarce leśnej, a także zwiększenie dostępności do informacji dla osób niepełnosprawnych. W ramach projektu wyprodukowano i wyemitowano dwa cykle programów, dedykowane konkretnym grupom odbiorców.

Pierwszym cyklem był program popularnonaukowy. We współpracy z regionalnym oddziałem TVP3 stworzono cztery odcinki opisujące zagadnienia o szeroko pojętej tematyce ekologicznej. Programy zawierają wypowiedzi wielu autorytetów z dziedziny leśnictwa i ekologii.

 

 

Link do materiałów
Lasy Państwowe Poznań – materiały edukacyjne
Grupa docelowa
pods.1-3
Podmiot Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu

Podmiot pozyskujący materiał od partnerów Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna