Rozległy park podzielony na kilkanaście zróżnicowanych tematycznie ogrodów. Do tego place zabaw, animatorzy, spacer w drzewach, a w sezonie letnim plaża. Wszystko w naprawdę przyjemnej, typowo „piknikowej” okolicy. Magiczne Ogrody − tak chyba wygląda przepis na turystyczny sukces.

W położonych nieopodal Janowca i Kazimierza Dolnego Trzciankach stworzono kompleks ogrodów sensorycznych, wśród których umieszczono mnóstwo dziecięcych atrakcji. Spacerując alejkami, dociera się do kolejnych bajkowych krain. Z Domu Czarodzieja zobaczyć można panoramę parku, na Marchewkowym Polu biegać wśród OGROMNYCH warzyw, dalej spotkać dziwaczne stwory − Robanki i Bulwiaki, odwiedzić Krasnoludzki Gród z mnóstwem linowych mostów, tuneli i animacji, a w wodnej krainie do woli pluskać się i eksperymentować. Starsze dzieci z wypiekami na twarzy pokonują szlak Zorana, odkrywając jego tajemnice w trakcie gry terenowej.
Najnowszą − i chyba najbardziej ekscytującą − atrakcją Ogrodów są mosty w koronach drzew. To ponad 400 m zawieszonych nad ziemią korytarzy, w których czeka na dzieci wiele przygód. Żeby je przebyć, trzeba pokonać ścianki wspinaczkowe, przejść przez ogromne krzesła, ominąć wiele przeszkód i zjechać zjeżdżalnią. Podczas gdy dzieci się bawią, rodzice mogą odpocząć w restauracji lub na tarasie widokowym, z którego z wysokości 20 m rozpościera się widok na całe Magiczne Ogrody i okolicę.