Pierwsze skojarzenie z Toruniem? PIERNIKI! A skoro pierniki, to i Żywe Muzeum Piernika. Kto twierdzi, że nie będzie z dziećmi chodził do muzeów, po wizycie w tym miejscu na pewno zmieni zdanie.

Dzieci cieszą się, że w Żywym Muzeum Piernika nie ma szklanych gablot i tabliczek „nie dotykać”. Są za to pytania, zadania i współtworzenie opowiadanej przez Mistrza Piekarniczego i Wiedźmę Korzenną historii. Ba! Bez zaangażowania turystów przedstawienie o katarzynkach i innych ręcznie robionych piernikach się nie uda. Ktoś musi przecież przygotować porcję ciasta na piernikowe warsztaty.
Podczas gdy dzieci dziwią się, dlaczego kiedyś po pierniki chodziło się do apteki, ich rodzice śmieją się z wplatanych w barwne opowieści anegdot. Najbardziej emocjonujące jest jednak robienie pierników.
Kiedy smakołyki przygotowane przez zwiedzających już się pieką, turyści przenoszą się ze średniowiecza do przełomu XIX i XX w. W zaaranżowanej na piętrze muzeum manufakturze rezolutne rodzeństwo Rabiańskich pokazuje pierwsze maszyny do produkcji pierników na bardziej masową skalę. Tam można również spróbować dorównać umiejętnościami artystce lukrującej pierniki. Kończąca zwiedzanie wizyta w sklepiku pełnym ręcznie robionych katarzynek i piernikowych gadżetów jest oczywistością.

Plan zwiedzania

Przyjazd grupy

Warsztaty edukacyjno-artystyczne (45-60 minut – temat warsztatów do wyboru):

• warsztaty taneczne
  • warsztaty taneczne: tańce narodowe lub tańce ludowe
  • warsztaty wokalne
  • warsztaty plastyczno-etnograficzne
  • warsztaty teatralne i dykcyjne
  • warsztaty ruchu scenicznego

Odjazd grupy

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: Żywe Muzeum Piernika w Toruniu

e-mail: test@gmail.com

www.test.pl

Donec orci lectus, aliquam ut, faucibus non, euismod id, nulla. Phasellus accumsan cursus velit. Ut varius tincidunt libero. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Suspendisse eu ligula.