Dziki Zachód w samym centrum Górnego Śląska? To możliwe! Jadąc w Beskidy dobrze znaną “wiślanką”, warto zrobić sobie przystanek właśnie w Żorach. By wyszaleć się w Westernowym Parku Rozrywki Twinpigs i wczuć się w westernowy klimat potrzeba co najmniej kilku godzin.

Na spragnionych emocji turystów w tym rodzinnym centrum rozrywki czeka aż 40 różnorodnych atrakcji. Przechadzając się po głównej ulicy miasteczka, można natknąć się na rewolwerowców czy uciekającego więźnia albo znaleźć się w samym środku strzelaniny. Turyści oglądają wciągające pokazy kowbojskie, kaskaderskie albo niesamowite triki sztukmistrza. Na najodważniejszych odwiedzających czekają nawiedzona sztolnia, kino 5D i tajemnicze podziemia. Są też atrakcje dla najmłodszych turystów, którzy szaleją na placu zabaw, łapią ogromne bańki mydlane, oglądają zwierzęta w minizoo, płuczą złoto i wraz z rodzicami wsiadają do ogromnego koła młyńskiego, z którego widać całe kowbojskie miasteczko.

W westernowym klimacie można też zjeść (restauracje Texas i Mexicana), a nawet przenocować (na spragnionych wygód czeka trzygwiazdkowy hotel Texas, a na żądnych wrażeń − hostelowe… więzienne prycze, dzięki którym jeszcze intensywniej można poczuć westernowy klimat).

Wydawca : Polska Organizacja Turystyczna