Stanąć oko w oko z białym lwem? Nie trzeba dalekich wypraw. 15% światowej populacji tych zwierząt mieszka… pod Łodzią. Zapraszamy do Zoo Safari Borysew.

Początkowo w Borysewie mieszkały tylko zwierzęta afrykańskie. Obecnie na obszarze ok. 25 h oglądać można gatunki z 6 kontynentów − Europy, Afryki, Azji, obu Ameryk i Australii. Na rozległych wybiegach żyje ponad 600 osobników. Pomiędzy wybiegami można chodzić, warto też przejechać się kolorową kolejką. Wtedy nie tylko ma się pewność, że dotrze się nawet do najdalszych zakątków ogrodu zoologicznego, ale też w trakcie wycieczki można posłuchać opowieści o mieszkańcach zoo. Pod koniec przejażdżki dzieci mają głowy pełne ciekawostek o zwierzętach. Najwięcej czasu spędza się przy stanowisku białych lwów i białych tygrysów bengalskich. Te niezwykłe i rzadkie dzikie koty na tyle mocno się w Borysewie zadomowiły, że mają nawet młode. Ich narodziny w niewoli były na tyle dużym wydarzeniem, że pisały o nich nawet zagraniczne media.
Dla najmłodszych niemniejszą atrakcją jest minizoo, w którym mogą spotkać króliki, kózki, owieczki kameruńskie, alpaki, świnki wietnamskie i osiołki. Niektóre z nich można karmić. Warto też trafić na pokazowe karmienia zwierząt, m. in. fok, tygrysów, tapirów oraz surykatek.
Na spragnione aktywności dzieci czeka jeszcze zorganizowana w namiotach sferycznych figlarnia i kino 7D.

Wydawca : Polska Organizacja Turystyczna