Skąd się bierze woda w kranie? Które rzeki są największe? Kiedy w wodach pojawiło się życie? Jak nasze słowa brzmią w języku delfinów? Jak prognozować pogodę z chmur? O tym i wielu innych zagadnieniach związanych z wodą opowiadają multimedialne wystawy w Hydropolis.

Ile można mówić o wodzie? We Wrocławiu nie dość, że długo, to jeszcze ciekawie. Tuż po wejściu do budynku wystawowego dzieci na pewno zaciekawi wir wodny. Niektóre na tyle mocno, że trudno je namówić na przejście dalej. A tam jest tylko lepiej! Wrocławska wystawa podzielona jest na 9 stref tematycznych. Każdy opowiada o wodzie z innej perspektywy. Najbardziej spektakularna część pokazuje Ziemię jako planetę wody. Na 65-metrowym ekranie rozgrywa się opowieść o powstaniu wody we wszechświecie, a centralną część pomieszczenia zajmuje dwumetrowa, obracająca się kula ziemska.
Oglądając kolejne wystawy – „Ocean życia” i „Głębiny” – przekonacie się, jak ewoluowało życie w wodzie i poznacie najdziwniejsze, czasem dość przerażające, stworzenia w niej żyjące. Ciekawostką jest tam kopia batyskafu „Trieste”, który w 1960 r. dopłynął do Rowu Mariańskiego, czyli najgłębszego miejsca na Ziemi. „Człowiek i Woda”, „Historia inżynierii wodnej” oraz „Miasto i woda” przypominają, że i my bez wody nie jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować, zarówno jako jednostki (w końcu z 60% składamy się właśnie z wody!), jak i mieszkańcy naszej planety. W trakcie zwiedzania odpocząć można w strefie relaksu, a pobawić się w części przeznaczonej dla dzieci. Ciekawostką jest, że ta nowoczesna multimedialna wystawa mieści się w starym XIX-wiecznym zbiorniku czystej wody.

Wydawca: Polska organizacja Turystyczna