Kruszwica– legendarna stolica Polski, położona nad jeziorem Gopło, związana z początkami Państwa Polskiego. W programie: rejs statkiem “Rusałka” po jeziorze Gopło; wejście na Mysią Wieżę, miejsce, gdzie legendarnego złego księcia Popiela zjadły myszy; spacer po Półwyspie Rzępowskim; zwiedzanie kolegiaty śś. Apostołów Piotra i Pawła, która jest jedną z najstarszych zachowanych na Kujawach świątyń, zbudowaną w stylu romańskim na przełomie XI/XII wieku.

Strzelno/strong> – zwiedzanie z przewodnikiem klasztornego zespołu ponorbertańskiego: Bazylik św. Trójcy z unikatowymi w skali światowej kolumnami romańskimi, Rotundy św. Prokopa oraz Romańskiego Ośrodka Kultury im. Ottona i Bolesława.

Inowrocław – Kościół romański pw. Imienia NMP zwany Ruiną oraz Park Solankowy – miejsce do wypoczynku z tężniami solankowymi, palmiarnią, pijalnią wód mineralnych, ogrodami zapachów i innymi atrakcjami.

Możliwość zwiedzania także Centrum Kujaw Zachodnich w Łojewie z unikatową wystawą drewnianych rzeźb, powstających przy okazji Otwartych Mistrzostw Polski w woodcarvingu oraz wystawą poświęconą Stanisławowi Przybyszewskiemu, odkryciom archeologicznym Askaukalis i tradycjom kujawskim.

KONTAKT

Lokalna Organizacja Turystyczna KUJAWY

ul. Solankowa 77

88-100 Inowrocław

tel. 663 732 772